2 Դեկտեմբեր 2009 - 11:58 AMT
Նոյեմբերի 26-ին «Հատիս» բասկետբոլի ակումբը 2009-2010թթ. Եվրոպայի Գավաթի նախընտրական առաջնության շրջանակներում խմբային փուլում F խմբում 87:64 հաշվով հաղթանակ տարավ թուրքական «Բեշիքթաշի» նկատմամբ:
Դեկտեմբերի 2-ին Հայաստանի սպորտի եւ երիտասարդության նախարար Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալագրեր հանձնեց բասկետբոլիստուհիներին եւ «Հատիս» ակումբի ղեկավարությանը: «Հատիսի» խաղի ժամանակ ես Լիսաբոնում էի, որտեղ ընթանում էր Միջազգային Օլիմպիական Կոմիտեի նիստը: Եւ «Հատիսի» հաղթանակի մասին նորությունը նիստի ժամանակ ստացա եւ հպարտ եմ այդ ձեռքբերման համար»,- ասաց Գրիգորյանը:
«Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը «Զինվոր» մեդալ է շնորհել Հայաստանի Բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանին:

26 ноября баскетбольный клуб “Атис” в групповом этапе в рамках отборочного турнира Кубка Европы 2009-2010 года в группе F обыграл турецкий “Бешикташ” со счетом 87:64.
2 декабря министр спорта и по вопросам молодежи Армении Армен Григорян вручил благодарственные грамоты баскетболисткам и руководству клуба «Атис». «Во время игры «Атиса» я находился в Лиссабоне, где проходило заседание Международного Олимпийского Комитета. И новость о победе «Атиса» получил во время заседания, я был очень рад и горд этим достижением», – сказал Григорян.
Президент координационного комитета «Солдат» Маргарита Хачатрян вручила медаль «Солдат» президенту Федерации баскетбола Армении Грачья Ростомяну.