Դեկտեմբերի 3-ն «Հատիս» բասկետբոլային ակումբը 2009-2010 թթ. Եվրոպայի Գավաթի խմբային փուլի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում իր սեփական դաշտում կանցկացնի «Ատինայկոսի» հետ, որին առաջին խաղում պարտվել է 105:54 հաշվով:
«Հատի»-«Ատինայկոս» խաղի համար տպագրվել է 1600 տոմս, որոնցից 1100 արդեն բաժանվել են կազմակերպություններին: Միայն 500 տոմս հայտնվել է վաճառքում:
Հայկական թիմի մարզիչ Գիյա ղազանչյանը նշել է, որ «Ատինայկոսի» հետ խաղը հեշտ չի լինի: «Հունական խումբը ուժեղացրել է իր կազմը, եւ Երեւան է ժամանել 31 մարզուհի, նախատեսված 10-ի փոխարեն»:
Ղազանչյանի խոսքերով, իր թիմի համար ավելի կարեւոր է հաղթահարել թիմային փուլը: «Սակայն, եթե մենք խմբում գրավենք 1 տեղը, ապա 1/6-մ կհանդիպենք ավելի թույլ հակառակորդի հետ եւ երկրորդ խաղը կանցկացնենք տունը», – ասել է Ղազանչյանը:

2 Декабрь 2009 - 14:02 AMT
3 декабря ереванский баскетбольный клуб «Атис» в рамках отборочного турнира группового этапа Кубка Европы 2009-2010 года в группе F свой второй домашний матч проведет с «Атинайкосом» (Греция), которому в первом матче проиграл со счетом 105:54.
На матч «Атис»-«Атинайкос» напечатано 1600 билетов, 1100 из которых уже раздали организациям. И только 500 билетов поступило в продажу.
Тренер армянской команды Гия Казанчян отметил, что игра с «Атинайкосом» будет нелегкой: «До того, как мы победили «Бешикташа», греческая команда усилила свой состав, и в Ереван вместо изначально запланированных 10 прибыла 31 спортсменка».
По словам Казанчяна, для его команды важнее преодолеть групповой этап. «Но если мы займем 1 место в группе, то в 1/16 встретимся с более слабым соперником и второй матч проведем дома, что всегда помогает»,- сказал Казанчян.