Հունական թիմի գլխավոր մարզիչ Գեորգիս Դիկեոուլակոսը ուրախ էր հաղթանակի համար եւ շնորհակալություն հայտնեց Երեւանի թիմին ջերմ հյուրընկալության համար: «Երեւանում մեզ շատ լավ եւ ջերմ ընդունեցին: Մեզ զարմացրեց դահլիճի պահվածքը խաղի ժամանակ, «Հատիսը» հսկայական աջակցություն ստացավ իր երկրպագուներից»,-ասել է Դիկեոուլակոսը:
Մարզիչը գտնում է, որ «Հատիսը» փոխել է խաղի որակը իրենց հետ առաջին խաղի համեմատ, որը տեղի ունեցավ նոյեմբերի 12-ին Հունաստանում, եւ որտեղ «Հատիսը» պարտվեց 105:54 հաշվով:
«Չնայած «Հատիսի» առավելությանը առաջին քառորդում, իմ սաները կարողացան հավաքվել եւ դա եղավ մեր հաղթանակի գրավականը: Ես շնորհավորում եմ «Հատիսի» մարզչին եւ բասկետբոլիստուհիներին լավ խաղի համար»,-ասել է «Ատինայկոսի» գլխավոր մարզիչը:
Նա գտնում է, որ «Հատիսը» զիջում էր իր թիմին միայն առանձին խաղային դիրքերում եւ իրենք հաղթեցին փորձառության շնորհիվ: «Կարծում եմ, որ F խմբից խմբային փուլը կհաղթահարենք մենք, «Հատիսն» ու «Բեշիկթաշը», իմ գլխավոր նպատակն է, որ իմ սաները որակական աճ ունենան»,-ասել է Դիկեոուլակոսը:
Դեկտեմբերի 3-ին 2008-2009թթ. Եվրոպայի գավաթի մրցաշարում «Ատինայկոսը» հասավ կիսաեզրափակիչ, այս սեզոնում, ըստ մարզչի, նրանք ցանկանում են գերազանցել նախկին նվաճումը:

Главный тренер греческой команды Георгис Дикеоулакос был рад победе и поблагодарил руководство ереванского клуба за хорошее гостеприимство. “ В Ереване нас приняли очень тепло и хорошо. Нас удивила обстановка зала во время игры, “Атис” получил огромную поддержку от своих болельщиков”,-сказал Дикеоулакос.
Тренер считает, что “Атис” изменил свои игровые качества по сравнению с их первой игрой, которая состоялась 12 ноября в Греции, и ереванский баскетбольный клуб проиграл со счетом 105:54.
“Несмотря на преимущество “Атиса” в первой четверти мои подопечные смогли собраться и это стало основным фактором нашей победы. Я поздравляю тренера “Атиса” и баскетболисток за хорошую игру”,- добавил главный тренер “Атинайкоса”.
Он считает, что “Атис” им уступал только в отдельных игровых позициях и они победили благодаря своему опыту. “Думаю из группы F групповой этап преодолеем конечно мы, “Атис” и Бешикташ”, моя главная задача, чтобы мои баскетболистки прибавляли в игровых качествах”,- отметил Георгис Дикеоулакос.
В Кубке Европы 2008-2009 “Атинайкос” дошел до полуфинала, в этом сезоне, по словам тренера, они хотят превзойти прежнее достижение.