Հաստատվել է Հայաստանի շախմատի հավաքականի կազմը, որը հունվարի 3-14 աշխարհի 7-րդ թիմային առաջնությանը մասնակցելու համար կմեկնի Բուրսա (Թուրքիա): Հայաստանի հավաքականի կազմի մեջ մտել են Լեւոն Արոնյանը, Վլադիմիր Հակոբյանը, Գաբրիել Սարգսյանը, Արման Փաշիկյանը, Տիգրան Պետրոսյանը ու Տիգրան Քոթանջյանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչն է Արշակ Պետրոսյանը, հաղորդում է armchess.am-ը:
Հիշեցնենք, որ նախնական կազմը հրապարակվել էր նոյեմբերի 23-ին, դրանում միայն մեկ փոփոխություն է կատարվել` Զավեն Անդրիասյանին փոխարինել է Տիգրան Քոթանջյանը:
Առաջնությանը կմասնակցեն 10 հավաքականներ` Հայաստանի, Իսրայելի, ԱՄՆ, Ռուսաստանի, Բրազիլիայի, Չինաստանի, Եգիպտոսի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի եւ Հունաստանի:

4 Декабрь 2009 - 13:15 AMT
Утвержден состав сборной Армении по шахматам, которая с 3 по 14 января в городе Бурса (Турция) примет участие в 7 командном чемпионате мира. В состав сборной Армении вошли Левон Аронян, Владимир Акопян, Габриель Саркисян, Арман Пашикян, Тигран Петросян и Тигран Котанджян. Главный тренер сборной Аршак Петросян, сообщает armchess.am.
Напомним, что первоначальный состав был обнародован 23 ноября, в нем произошло лишь одно изменение – Завена Андриасяна заменил Тигран Котанджян.
В чемпионате примут участие 10 сборных – Армении, Израиля, США, России, Бразилии, Китая, Египта, Турции, Азербайджана и Греции.