11 Դեկտեմբեր 2009 - 13:07 AMT
«2009 թ. Հայաստանը ապրել է աննախադեպ տնտեսական անկում, այնուամենայնիվ կառավարությունը կարողացավ բնակչությանը հեռու պահել սոցիալական ցնցումներից», – ՀՀ ԱԺ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց «Օրինաց երկիր» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը:
Պատգամավորը նշել է նաեւ, որ եկող տարի սպասվում է տնտեսական աճ: Նա նաեւ կարեւորեց այն, որ բոլոր սոցիալական ծրագրերը, որոնք նշված են 2010 թ. բյուջեում, պետք է ամբողջությամբ ֆինանսավորվեն:
Լրագրողների այն հարցին, թե ինչպես է «Օրինաց երկիրը» գնահատում «Միջազգային պայմանագրերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին Սերժ Սարգսյանի երեկվա հայտարարությանը, պատգամավորը նշեց, որ այն արժանի պատասխան էր հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացումը հետաձգելու մասին Թուրքիայի բարձրաստիճան անձանց հայտարարությանը:
Դեկտեմբերի 10-ին Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ եթե Անկարան ձգձգի արձանագրությունների վավերացումը, ապա Հայաստանը կօգտվի միջազգային իրավունքով ընձեռված հնարավորությունից: «Ես արդեն հանձնարարել եմ Հայաստանի օրենսգրքում ուղղումներ պատրաստել, որոնք վերաբերելու են միջազգային պայմանագրերի ստորագրումը, վավերացումը անօրինական հայտարարելուն», – ասել է Հայաստանի նախագահը:

11 December 2009 - 13:07 AMT
In 2009, Armenia suffered an unprecedented economic slump, nevertheless the government managed to protect the population from social shocks, according Khachik Harutyunyan, MP from Orinats Yerkir faction
All social programs envisaged by 2010 State Budget would receive full funding, he told today a National Assembly briefing.
Asked by journalists about Orinats Yerkir’s attitude to President Serzh Sargsyan’s yesterday’s statement, he estimated it as a proper response to Turkish senior officials’ intention to protract ratification of RA-Turkish Protocols.
On Thursday, December 10, Armenian President Serzh Sargsyan announced that in case of Ankara’s delaying the process Armenia might take steps towards amending the law “On International Treaties”. “I have already issued recommendations for preparing legislative amendments concerning the signature, ratification and invalidation of international treaties,” Armenian leader said.