11 Դեկտեմբեր 2009 - 14:19 AMT
Դեկտեմբերի 7-11-ը Երեւանի «Սպիտակ» թենիսի կորտերում տեղի է ունեցել Սպիտակի երկրաշարժի 21-րդ տարելիցին նվիրված թենիսի մրցաշարը, որին մասնակցել են մինչեւ 10 եւ մինչեւ 12 տարեկան թենիսիտներ եւ թենիսիստուհիներ: Արդեն երրորդ անգամ անցկացվող մրցաշարը դարձավ ավանդական:
«Սպիտակ» ակումբի նախագահ Աշոտ Վարդազարյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մրցաշրը վարկանիշային էր եւ հաջող է անցել: «Մինչեւ 10 եւ մինչեւ 12 տարեկան տղաների մրցաշարի մինչեւ 10 տարեկան աղջիկների մրցաշարում հաղթեցին Հայաստանի առաջին ռակետները, իսկ 12 տարեկան Մերի Սարգսյանը ՀՀ 3-րդ ռակետն է»:

7-11 декабря в Ереване на теннисных кортах «Спитак» состоялся посвященный 21-ой годовщине Спитакского землетрясения теннисный турнир, в котором приняли участие теннисисты и теннисистки до 10 и 12 лет. Турнир, проводимый в третий раз, уже стал традиционным.
Президент клуба «Спитак» Ашот Вартазарян в беседе с корреспондентом PanARMENAIN.Net сообщил, что турнир был рейтинговым и прошел удачно: «Победителями турнира среди мальчиков в возрастной категории до 10 и 12 лет и девочек до 10 лет стали первые ракетки Армении, а Мери Саргсян (12 лет) – 3 ракетка РА».