Ինչպես ավելի վաղ հայտարարել է «Հատիս» բասկետբոլային ակումբի ղեկավարությունը, դեկտեմբերի 10-ն Երեւան պետք է ժամաներ Նուրա Իմամովիչը (Բոսնիա), որպեսզի մասնակցի «Բեշիկթաշի» դեմ խաղում:
Ինչպես հաղորդում է «Հատիս» բասկետբոլային ակումբի պաշտոնական կայք էջը, Նուրա Իմամովիչը չի կարողանա անցնել հայկական ակումբ, քանի որ Երեւան ժամանելուց առաջ Նուրա Իմամովիչը ստացել է ոտքի վնասվածք եւ երկար ժամանակ չի կարողանա խաղալ:
2009-2010 թթ. Եվրոպայի լիգայի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում «Հատիս» – «Բեշիկթաշ» հանդիպումը տեղի կունենա դեկտեմբերի 17-ն, «Միկա» մարզահամալիրում:

Как ранее заявило руководство баскетбольного клуба «Атис», 10 декабря в Ереван должна была приехать Нура Имамович (Босния), чтобы помочь команде сыграть против «Бешикташа» (Турция).
Как сообщает официальный сайт баскетбольного клуба «Атис», Нура Имамович (Босния) не сможет перейти в армянский клуб, так как буквально перед приездом в Ереван получила травму ноги и долгое время не сможет играть.
Матч «Атис»-«Бешикташ» пройдет 17 декабря в спорткомплексе «Мика» в Ереване в рамках отборочного турнира Лиги Европы 2009-2010 года.