15 Դեկտեմբեր 2009 - 14:53 AMT
Ինչպես հաղորդում է «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբի պաշտոնական կայք էջը, 2010 թ-ն ակումբը կմարզի նոր գլխավոր մարզիչը: Այս անգամ դա կլինի մակեդոնացի մասնագետ Ստեվիցա Կուզմանովսկին:
Դեկտեմբերի 15-ն ակումբի նախագահ Սարգիս Իսրայելյանը եւ Ստեվիցա Կուզմանովսկին պայմանագիր են ստորագրել, համաձայն որի մակեդոնացի մարզիչը կմարզի թիմը երկու տարվա ընթացքում: Մակեդոնացի մարզիչին կօգնի Աշոտ Բարսեղյանը:
47-ամյա Կուզմանովսկին հանդես էր գալիս «Տետեկաս» (Տեըեվո), «Պարտիզան» (Բելգրադ), ՕՖԿ (Բելգրադ), «Ռադ» (Բելգրադ), «Քոջաելիսպոր» (Թուրքիա), «Գալաթասարայ» (Թուրքիա) թիմերի կողմից:
Մարզիչի կարիերան նա սկսել է «Ստրեմ-Ստրեմսկա» (Միտրովիցա) թիմում: Աշխատել է ՕՖԿ-ի (Բելգրադ) գլխավոր մարզիչի օգնական, 2005 թ-ն գլխավորել է «Բլասիցա» բուլղարական թիմը: 2007-2009 թթ. Կուզմանովսկին ղեկավարել է «Սլավիա» (Սոֆիա) ֆուտբոլային ակումբը: 2009 թ-ց «Մոնթանա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչն էր:

Как сообщает официальный сайт футбольного клуба “Бананц”, в сезоне 2010 клуб будет тренировать новый главный тренер. На этот пост назначен македонский специалист Стевица Кузмановский.
15 декабря президент клуба Саргис Исраелян и Стевица Кузмановский подписали контракт, согласно которому македонский тренер будет тренировать команду в течение двух лет. Македонскому специалисту будет помогать Ашот Барсегян. Тренером по физической подготовке назначен серб Радое Смилянич, а вратари будут тренироваться под руководством в прошлом известного болгарского вратаря Николая Дамеева. Кузмановский к своим обязанностям приступит с 11 января, а до этого “Бананц” будет проводить тренировки под руководством Ашота Барсегяна.
Ранее бывший тренер клуба Армен Гюлбудагянц был назначен техническим директором клуба.
47 летний Кузмановский в свое время выступал за команды “Тетекс” (Тетово), “Партизан” (Белград), «ОФК» (Белград), «Рад» (Белград), «Коджаелиспор» (Турция), «Галатасарай» (Турция).
Тренерскую карьеру Кузмановский начал в команде “Стрем-Стремска” (Митровица). Работал ассистентом главного тренера в «ОФК» (Белград), в 2005 году возглавил болгарскую команду “Бласица”. С 2007-2009 годы Кузмановский руководил ФК “Славия” (София). С июня 2009-ого года был главным тренером в ФК “Монтана”.