18 Դեկտեմբեր 2009 - 08:45 AMT
Երեւանի «Հատիս» բասկետբոլի ակումբը վերջին խաղն է անցկացրել 2009-2010թթ. Եվրոպայի գավաթի խաղարկության ընտրական մրցաշարի խմբային փուլում եւ երկրորդ տեղն է գրավել F խմբում: «Հատիս» խումբը հաղթեց Թուրքիայի «Բեշիկթաշին» 78:74 հաշվով:
«Հատիսի» գլխավոր մարզիչ Գիա Ղազանչյանը խաղից հետո շնորհավորեց բոլորին հաղթանակի առթիվ: «Առաջին հերթին ցանկանում են շնորհավորել ողջ Հայաստանին: Մեզ շատ օգնեցին մեր երկրպագուները, նրանց էլ շատ շնորհակալ ենք: Մենք առաջատար էինք ողջ խաղի ընթացքում եւ կարողացանք հաղթել»,-ասել է Ղազանչյանը:
Ըստ «Հատիսի» մարզչի, նրա սաները հաղթեցին լավ պաշտպանության շնորհիվ, քանի որ հարձակվողները հաճախ էին սխալվում:
Իր հաջորդ խաղը «Հատիսը» եզրափակչի 1/16-ում կանցկացնի Ռուսաստանի «Նադեժդայի» հետ 2010 թվականի հունվարի 7-ին: «Թիմը կփոխվի, մենք ձեռք կբերենք նոր խաղացողների, սակայան, անշուշտ, մեր հիմնական խաղացողները կմնան թիմում»,-ասել է «Հատիսի» մարզիչը:

Ереванский баскетбольный клуб “Атис” провел последнюю игру в рамках отборочного турнира Кубка Европы 2009-2010 года и занял в группе F второе место. 17 декабря “Атис” обыграл “Бешикташ” (Турция) со счетом 78:74.
Главный тренер “Атиса” Гия Казанчян после игры поздравил всех с победой. “В первую очередь хочу поздравить всю Армению. Нам очень помогли болельщики, им тоже огромное спасибо. Мы вели в течение всей игры и смогли победить”, – сказал Казанчян.
По словам тренера “Атиса”, его подопечные победили благодаря хорошей защите, поскольку нападающие часто ошибались.
“Атис” свой следующий матч в 1/16 финале проведет с “Надеждой” (Россия) 7 января 2010 года. “Команда изменится, приобретем новых игроков, но конечно наши основные игроки останутся в команде”, – отметил тренер “Атиса”.