Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ Ռանչո Միրաժի (ԱՄՆ, Կալիֆոռնիա) «Agua Caliente» կազինոյի արենայում Վիկտոր Ռոխասի (Մեքսիկա) հանդեպ տարած հաղթանակից հետո Դարչինյանը վճռական է Նոնիտո Դոնեյրի (Ֆիլիպիններ) հանդեպ ռեւանշ-մենամարտ անցկացնելու իր մտադրության հաշվով, ինչի մասին հաղորդել է ֆիլիպինցու պրոմոուտերին:
Հիշեցնենք, որ Դոնեյրից Վիկ Դարչինյանը պարտություն կրեց 2007-ին, թեեւ նախքան Դարչինյանի հետ մենամարտը Դոնեյրը ֆավորիտ չէր համարվում:
«2010-ին Դարչինյանը 3 մենամարտ կանցկացնի. նա լրջորեն պատրաստվում է Դոնեյրի հետ հանդիպմանը, որը տեղի կունենա տարվա կեսերին: Ինչպես խոստացել է Վիկի պրոմոուտեր Գարի Շոուն, Դարչինյանի մենամարտերից մեկը տեղի կունենա Հայաստանի մայրաքաղաքում,- ասաց Բադալյանը,- իսկ տարվա վերջին նա ելույթ կունենա Մոսկվայում»:

Тренер армянкого боксера Вика Дарчиняна Вазген Бадалян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что после победы над Виктором Рохасом (Мексика) на арене казино “Agua Caliente” в Ранчо Мираж (США, Калифорния), Дарчинян решителен в своем намерении взять реванш над Нонито Донейром (Филиппины), о чем и сообщил промоутеру филиппинца.
Напомним, что от Донейра Вик Дарчинян потерпел поражение в 2007 году, хотя до боя с Дарчиняном Донейр не считался фаворитом.
«В 2010 году Дарчиян проведет 3 боя – он серьезно готовится к встрече с Донейром, в середине года, как обещал промоутер Вика Гари Шоу, один из боев Дарчиняна будет проведен в столице Армении, – сказал Бадалян,- а в конце года он выступит в Москве».