22 Դեկտեմբեր 2009 - 17:36 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան դեկտեմբերի 22-ին ամփոփել է անցնող տարին եւ պարգեւատրել է 2009թ, աչքի ընկած թիմերին ու ֆուտբոլիստներին: «Փյունիկի» ֆուտբոլիստ Դավիթ Մանոյանը, որն արժանացավ երկու պարգեւի «Խոստումնալից երիտասարդ ֆուտբոլիստ» եւ «Տարվա հայտնություն» անվանակարգերում, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ, անկախ վնասվածքից, կարողացավ լավ հանդես գալ 2009թ.: «Հայաստանի առաջնությունը դեպի լավն է փոխվել, իսկ ահա ՀՀ երիտասարդական հավաքականը վատ հանդես եկավ, սակայն մենք կաշխատենք չկրկնել մեր սխալները,-ասել է Մանոյանը: Պարգեւներն ինձ ուրախացնում են, սակայն միեւնույն ժամանակ պարտավորեցնում են եւ ես կաշխատեմ օգնել ՀՀ հավաքականին»:
Հայաստանի 2009-ի լավագույն հարձակվող Արթուր Քոչարյանը («Ուլիս») նշել է, որ «շատ ուրախ է, որ կարողացել է 15 գոլ խփել եւ 2010թ. եւս կաշխատի ուրախացնել երկրպագուներին: Իսկ գոլերը խփել ինձ օգնել են իմ ակումբակիցները»:
Բրոնզե մրցանակակիր «Ուլիսի» մարզիչ Սեւադա Արզումանյանը գոհ է իր թիմի արդյունքներից: «Երրորդ տեղը թիմի համար, որն ընդամենը մի քանի տարի է, ինչ հանդես է գալիս ՀՀ առաջնությունում, վատ չէ: Ինձ հատկապես ուրախացնում է այն փաստը, որ «Ուլիսը» իր ներդրումն ունեցավ հայկական ֆուտբոլի զարգացման գործում»,-ասել է Արզումանյանը:

22 Декабрь 2009 - 17:36 AMT
Федерация Армении по футболу 22 декабря подвела итоги проходящего года и наградила отличившиеся в 2009 году команды и отдельных футболистов. Футболист армянского футбольного клуба “Пюник” Давид Маноян, который получил две награды в номинациях “Многообещающий молодой футболист” и “Явление года”, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что, несмотря на травму, смог удачно выступить в 2009 году. “Чемпионат Армении изменился в лучшую сторону, а вот молодежная сборная Армении выступила плохо, но мы постараемся не повторить сделанных ошибок, – сказал Маноян. – Полученные награды меня радуют, но в то же время чувствую ответственность и постараюсь помочь сборной Армении”.
Лучший бомбардир Армении 2009 года Артур Кочарян (“Улисс”) отметил, что для каждого футболиста, особенно для нападающего, большая честь стать лучшим бомбардиром: “Я очень рад, что смог забить 15 голов и попытаюсь и в 2010 году порадовать болельщиков “Улисса”. Забить эти голы мне помогли все мои одноклубники”.
Тренер бронзовых призеров (“Улисс”) Севада Арзуманян доволен результатом своей команды. “Третье место для команды, которая всего лишь несколько лет выступает на чемпионате Армении, – неплохо. Меня особенно радует тот факт, что “Улисс” внес свою лепту в развитие армянского футбола. Главная задача – успешно выступить в Лиге Европы”, – сказал Арзуманян.