11 Հունվար 2010 - 08:55 AMT
Թուրքիայի Բուրսա քաղաքում ընթացող Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունում, հայ շախմատիստները 5-րդ տուրում հանդիպել են Հնդկաստանի հավաքականի հետ եւ խաղացել ոչ ոքի`2:2: Հավաքականի առաջատար Լեւոն Արոնյանը զիջել է Կրիշնան Սասիկիրանին, իսկ Վլադիմիր Հակոբյանը` Պենտալ Արիկրիշնային: Գաբրիել Սարգսյանն ու Տիգրան Պետրոսյանը ոչ ոքի են խաղացել համապատասխանաբար Սուրի Գանգուլիի եւ Գատի Նարանյանի հետ:
6-րդ տուրում հայ շախմատիստները 1:3 հաշվով զիջել են Հունաստանի հավաքականին, որը մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 7-րդ տեղը: Պարտիաներն ավարտվել են հետեւյալ կերպ`
Լեւոն Արոնյան-Վասիլիոս Կոտրոնիաս-0,5-0,5
Վլադիմիր Հակոբյան-Իոաննիս Պապաիոանուս-0-1
Գաբրիել Սարգսյան-Քրիստոս Բանիկաս-0,5-0,5
Տիգրան Պետրոսյան-Ստելիոս Խալկիս-0-1:
6-րդ տուրից հետո ՀՀ հավաքականը 7 (13) միավորով զբաղեցնում է 4-րդ տեղը: Առաջին տեղում է ՌԴ հավաքականը 10 (15,5) միավորով, երկրորդում է` ԱՄՆ հավաքականը եւս 10 (15,5) միավորով:

11 Январь 2010 - 08:55 AMT
В командном чемпионате мира по шахматам, который проходит в Бурсе (Турция) 4-14 января, армянские шахматисты в 5 туре встретились со сборной Индии и сыграли вничью- 2:2. Лидер сборной Армении Левон Аронян уступил Кришнану Сасикирану, а Владимир Акопян – Пенталу Арикришну. Габриель Саркисян и Тигран Петросян сыграли вничью соответственно с Сури Гангули и с Гатии Наранян.
В 6 туре армянские гроссмейстеры со счетом 1:3 уступили сборной Греции, которая в турнирной таблице занимает 7 место. Партии закончились следующим образом:
Левон Аронян – Василиос Котрониас – 0,5-0,5
Владимир Акопян – Иоаннис Папаиоаннус – 0-1
Габриель Саркисян – Христос Баникас – 0,5-0,5
Тигран Петросян – Стелиос Халкиас – 0-1.
После 6 тура сборная Армении с 7 (13) очками занимает 4 место. На первом месте сборная России с 10 (15,5) очками, на втором – сборная США тоже с 10 (15,5) очками.