21 Հունվար 2010 - 08:25 AMT
Գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում, որ հունվարի 19-ին մեկնարկել է Տալլինում, տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը ներկայացնում էր Պիեռ Բալյանը: Կարճ ծրագրում Բալյանը հավաքել է 31,82 միավոր եւ զբաղեցրել է 37-րդ տեղը 38 հնարավորից: Այդպիսով, հայ գեղասահորդն ավարտել է իր ելույթներն Եվրոպայի առաջնությունում:
Առաջին տեղում է Օլիմպիական չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոն 91, 30 միավորով:
Հունվարի 21-ին տեղի կունենան ցուցադրական ելույթներն ու պարգեւատրման արարողությունը:
Պիեռ Բալյանը տղամարդկանց մենասահքում հանդես եկող գեղասահորդ է: ԱՄՆ պատանեկան առաջնությունում նա գրավել է 8-րդ տեղը, իսկ մեծահասակների առաջնությունում` 18-րդ տեղը: Նախկինում նա մարզվել է գեղասահքի լեգենդ Իրինա Ռոդնինայի եւ մարզիչ Ալեքսեյ Միշինի մոտ: Բալյանն արդեն 25 տարեկան է: Հայկական դրոշի տակ նա առաջին անգամ հանդես եկավ «Նեբելհորն Թրոֆի» միջազգային մրցաշարում 2009թ., որտեղ անհաջող ելույթ ունեցավ` եզրափակելով աղյուսակը (32-րդ տեղ):

21 Январь 2010 - 08:25 AMT
На чемпионате Европы по фигурному катанию, который проходит с 19 января в Таллине (Эстония), в мужском одиночном катании Армению представлял Пьер Балян. В короткой программе Балян набрал 31,82 очков и занял 37-ое место из 38-и. Таким образом, армянский фигурист завершил свое выступление на чемпионате Европы.
Первое место занимает Олимпийский чемпион Евгений Плющенко с 91,30 очками.
21 января состоятся показательные выступления и церемония награждения.
Пьер Балян – фигурист-одиночник. В юниорском первенстве США занял 8 место, а чемпионате среди взрослых -18 место. Ранее он тренировался у легенды фигурного катания Ирины Родниной и у тренера Алексея Мишина. Баляну уже 25 лет. Балян свой дебютировал под армянским флагом на международном турнире «Небельхорн Трофи» в Оберсдорфе 2009 году, где он выступил неудачно, замкнув таблицу турнира (32 место).