WBA, WIBF եւ WBO վարկածով թեթեւագույն քաշային կարգում կանանց բռնցքամարտի աշխարհի չեմպիոն Սյուզի Կենտիկյանը (Գերմանիա) իր հաջորդ մենամարտը կանցկացնի ապրիլի 24-ն Համբուրգում: Կենտիկյանի հակառակորդը կլինի Գերմանիայի մեկ այլ ներկայացուցիչ Նադյա Ռաոին (WIBA վարկածով տիտղոսակիր): Ռաոին ունի 11 հաղթանակ (3 նոկաուտ) եւ մեկ պարտություն:
«Ես միշտ շատ եմ ուրախանում, երբ կարողանում եմ հաղթանակի համար պայքարել իմ հարազատ քաղաքում: Մենամարտը շատ ծանր կլինի, սակայն ես արդեն սովորել են դրան», – մեջբերում է Կենտիկյանի խոսքերը boxing.de-ն:
Սյուզաննա (Սյուզի) Կենտիկյան հայ բռնցքամարտիկ է, որը ներկայացնում է Գերմանիան: WBA 2007թ.,եւ WIBF 2007թ., եւ WBO 2009թ. վարկածներով թեթեւագույն քաշային կարգում կանանց աշխարհի չեմպիոն է: Նրան նաեւ անվանում են '«Killer Queen»: Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում անցկացրել է 26 մենամարտ (16 նոկաուտ): Հաղթել է բոլոր մենամարտերում: 1992 թ-ն Կենտիկյանների ընտանիքը տեղափոխվում է Գերմանիա: 2007 թ-ին նվաճել է պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի առաջատար կազմակերպությունների տիտղոսները: 2008 թ-ն ստացել է Գերմանիայի քաղաքացիություն:

6 Февраль 2010 - 10:48 AMT
Чемпионка мира по боксу в наилегчайшем весе среди женщин-профессионалов по версиям WBA, WIBF и WBO Сюзи Кентикян (Германия) свой следующий бой проведет 24 апреля в Гамбурге. Соперницей Кентикян будет другая представительница Германии Надя Раои (обладательница титула по версии WIBA). Раои имеет 11 побед (3 с нокаутом) и одно поражение.
''Я всегда очень радуюсь, когда я могу сразиться в моем родном городе. Это снова будет очень тяжелый бой , но я уже привыкла к подобным боям'',- цитирует слова Кентикян boxing.de.
Сюзанна (Сюзи) Кентикян – армянская боксёрша, выступающая за Германию. Обладательница титулов чемпиона мира по боксу в наилегчайшем весе среди женщин-профессионалов по версиям WBA (с 2007 г.) WIBF (с 2007 г.) и WBO (с 2009 г.). Ее также называют ''Killer Queen''. В профессиональном боксе провела 26 боев (16 нокаут) и во всех победила.
В 1992 году семья Кентикян переезжает в Германию, на тот момент Сюзи было 5 лет. В 2007 году завоевала чемпионские титулы ведущих профессиональных боксёрских организаций. В 2008 году получила гражданство Германии.