6 Փետրվար 2010 - 10:26 AMT
Ադրբեջանի նախագահի արտահայտությունները նրա անպատժելիության հետեւանքն են
«Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի Euronews-ին տված հարցազրույցն ավելի շուտ ասիական խանին բնորոշ հոխորտանք է հիշեցնոմ»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ԱԺ-ում «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը:
Ինչպես նշել է Սաֆարյանը, Ալիեւի նման հայտարարությունները պատերազմի մասին Ադրբեջանի ղեկավարության անպատժելիության հետեւանքն են, որը սկիզբ է առնում դեռ 1990-ականներից եւ որը պետք է հստակ իրավական գնահատական ստանա Հայաստանի ղեկավարության կողմից:
Մեկնաբանելով Ալիեւի հայտարարություններն այն մասին, թե ինքը թույլ չի տա օգտագործել ժողովրդավարական լծակներն երկրում իշխանափոխության հասնելու համար, Սաֆարյանը նշել է, որ միջազգային հանրությունը, մասնավորապես, եվրոպական ընտանիքը, վաղուց պետք է ելքի դուռը ցույց տար Ալիեւին: «Ժողովրդավարության անկումն երկրի ներսում կհանգեցնի արկածախնդրության արտաքին քաղաքականության ոլորտում եւ ժողովրդավարության հաստատումը վաղուց արդեն դադարել է լինել միայն երկրի ներքին խնդիրը»,-ասել է նա: