2 Փետրվար 2010 - 16:53 AMT
Օգոստոսի 14-26 Սինգապուրում տեղի կունենան պանատեկան Օլիմպիական խաղեր: Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը փետրվարի 2-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը համոզմունք հայտնեց, որ պատանի մարզիկները կարդարացնեն իրենց վրա դրված հույսերը: «Սինգապուրում կայանալիք պանատեկան Օլիմպիական խաղերում մենք անպայման մեդալներ կունենանք, բայց առայժմ չենք կարող ասել, թե ինչ գույնի: Ես չեմ կասկածում, որ մարզիկներն ամեն ինչ կանեն, որպեսզի հաղթանակ տանեն»,- ասաց Ծառուկյանը:
Օլիմպիական խաղերում ձյուդոյի մրցություններում Հայաստանը կներկայացնի Դավիթ Ղազարյանը (60 կգ ք/կ), որն օլիմպիական ուղեգիրը նվաճել էր դեռեւս 2009 թվականին` Եվրոպայի ու աշխարհի առաջնություններում զբաղեցնելով համապատասխանաբար 3-րդ եւ 5-րդ տեղերը:
Ծանրամարտիկներից Սինգապուր կմեկնեն 2 մարզիկներ, որոնք ընտրվել են Թայլանդում 2009-ին կայացած աշխարհի առաջնության արդյունքներով:

14-26 августа в Сингапуре пройдут первые юношеские Олимпийские игры. Президент Олимпийского комитета Армении Гагик Царукян во время встречи с журналистами 2 февраля выразил уверенность, что юные спортсмены оправдают возлагаемые на них надежды. ''На Олимпийских играх в Сингапуре у нас обязательно будут медали, но пока не можем сказать какого цвета. Я не сомневаюсь, что спортсмены сделают все, чтобы добиться победы'',- сказал Царукян.
В соревнованиях по дзюдо на Олимпийских играх Армению представит Давид Казарян (в/к 60), который олимпийскую путевку завоевал еще в 2009 году, заняв на чемпионатах Европы и мира 3-е и 5-е места соответственно.
Из штангистов в Сингапур поедут 2 спортсмена, отобранные по результатам чемпионата мира 2009 года в Таиланде.