Հունվարի 31-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ավարտվեց Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնությունը, որին մասնակցեցին շուրջ 100 մարզիկներ Երեւանից եւ Հայաստանի մարզերից:
11 քաշային կարգերում չեմպիոններ դարձան` Հովհաննես Դանիելյանը (48կգ ք/կ), Դերենիկ Գիժլարյանը (51կգ ք/կ), Կարեն Այլազյանը (54կգք/կ), Ազատ Հովհաննիսյանը (57կգ ք/կ), Արա Պուլուզյանը (60կգք/կ), Վոլոդյա Հայրապետյանը (64կգ ք/կ), Արմեն Եփրեմյանը (69կգք/կ), Անդրանիկ Հակոբյանը (75 կգք/կ), Արթուր Խաչատրյանը (81կգք/կ), Ցոլակ Անանիկյանը (91 կգ ք/կ) եւ Հովհաննես Օհանյանը (91+ կգ ք/կ):
Բռնցքամարտը սպորտի կոնտակտային տեսակ է, տեւում է 3-ից 12 ռաունդ: Հաղթանակը տրվում է, եթե մրցակիցն ընկած վիճակում է եւ չի կարողանում վեր կենալ տասը վայրկյանի ընթացքում (նոկաուտ) կամ եթե վնասվածք է ստացել, որը թույլ չի տալիս շարունակել մենամարտը (տեխնիկական նոկաուտ): Եթե ռաունդների սահմանված քանակից հետո մենամարտը դեռեւս չի դադարեցվել, ապա հաղթողը որոշվում է մրցավարների տված միավորներով:
Սիրողական բռնցքամարտում կա մրցակցի դեմքին ուղիղ հարվածներ հասցնելու համար տրվող միավորների հաշվման համակարգ: Օլիմպիական խաղերում եւ Համագործակցության խաղերում մենամարտը բաղկացած է 4 ռաունդներից` 2-ական րոպե տեւողությամբ, իսկ Սիրողական բռնցքամարտի ասոցացիայի կողմից անցկացվող մրցություններում` 3 ռաունդից` 2-ական րոպե տեւողությամբ: Ռաունդների միջեւ ընդմիջումը 1 րոպե է:

31 января в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна завершился чемпионат Армении по боксу, в котором принимали участие около 100 спортсменов из Еревана и областей Армении.
Чемпионами в 11 весовых категориях стали следующие спортсмены:
Оганнес Даниелян (в/к 48), Дереник Гижларян (в/к 51), Карен Айлазян (в/к 54), Азат Оганнисян (в/к 57), Ара Пулузян (в/к 60), Володя Айрапетян (в/к 64), Армен Епремян (в/к 69), Андраник Акопян (в/к 75), Артур Хачатрян (в/к 81), Цолак Ананикян (в/к 91), Оганнес Оганян (в/к 91+).
Бокс – контактный вид спорта, длится от 3 до 12 раундов. Победа присваивается в случае, если соперник сбит с ног и не может подняться в течение десяти секунд (нокаут) или если он получил травму, не позволяющую продолжать бой (технический нокаут). Если после установленного количества раундов поединок не был прекращён, то победитель определяется оценками судей. В любительском боксе есть система подсчёта очков, присваиваемых за точное попадание в лицо соперника. На Олимпийских играх и Играх содружества бой состоит из 4 раундов по 2 минуты, а на соревнованиях, которые проводятся Ассоциацией любительского бокса – из 3 раундов по 2 минуты. Между раундами – перерыв 1 минута.