Ինչպես հաղորդում է <b>Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի</b> պաշտոնական կայքէջը, մարտի 15-ին եւ 16-ին Մոսկվայում տեղի կունենա 2012 Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի B խմբի մասնակից հավաքականների պատվիրակությունների հանդիպումը: Հայաստանը կներկայացնի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը եւ ազգային հավաքականների բաժնի պետ Էդգար Մանուկյանը:
Փետրվարի 7-ին Վարշավայում տեղի ունեցավ 2012 Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի վիճակահանությունը: Հայաստանի հավաքականը հայտնվեց B խմբում, որտեղ նրա հակառակորդները կլինեն Ռուսաստանը, Սլովակիան, Մակեդոնիան եւ Անդորրան:

Как сообщает официальный сайт Федерации футбола Армении, 15 и 16 марта в Москве состоится встреча делегаций-участников сборных группы B отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года. Армению представят главный тренер национальной сборной Вардан Минасян и начальник отдела сборных команд Эдгар Манукян.
7 февраля в Варшаве (Польша) состоялась жеребьевка отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года. Сборная Армении попала в группу B, где ее соперниками будут сборные России, Словакии, Ирландии, Македонии и Андорры.