Ինչպես հաղորդում է gotennis.ru-ն, արգենտինահայ թենիսիստ <b>Դավիթ Նալբանդյանը</b> չի ներկայացել Copa Telmex-2010 մրցաշարի 1/4 եզրափակչի հանդիպմանը: Առաջնության մրցանակային ֆոնդը կազմում է $475,300: Փետրվարի 18-ին 2008 թվականի մրցաշարի չեմպիոն Նալբանդյանը, որն ATP ընթացիկ վարկանիշային սանդղակում 140-րդ տեղն է զբաղեցնում, պետք է հանդիպեր իսպանացի Ալբերտ Մոնտանյեսի հետ:
Դեռեւս նախօրեին Նալբանդյանը, որի համար դա առաջին մրցաշարն է գրեթե կես տարվա ընդմիջումից հետո, հայտնեց, որ աջ կոնքի մկանի վնասվածքի պատճառով կարող է դուրս գալ մրցաշարից: Ցավոք, վատագույն մտավախություններն արդարացան, եւ արգենտինացին ստիպված էր ընդունել իր եւ բազմաթիվ երկրպագուների համար դժվար որոշումը: Մինչ այդ երկու թենիսիստների միջեւ անցկացված չորս խաղերում Մոնտանյեսին միայն մեկ անգամ էր հաջողվել վերցնել սետը:

Как сообщает gotennis.ru, аргентинский теннисист армянского происхождения <b>Давид Налбандян</b> не вышел на матч 1/4 финала турнира Copa Telmex-2010, призовой фонд которого составляет $475,300. 18 февраля чемпион соревнований 2008 года Налбандян , который в текущем рейтинге АТР занимает 140 место, должен был встречаться с испанцем Альбертом Монтаньесом.
Еще накануне Налбандян, для которого это первый турнир после почти полугодичного перерыва, заявил, что из-за повреждения отводящей мышцы правого бедра, может сняться с турнира. К сожалению, худшие опасения подтвердились, и аргентинец был вынужден принять это нелегкое для себя и для многочисленных болельщиков решение. До этого в четырех проведенных матчах между теннисистами Монтаньес взял всего один сет.