20 Փետրվար 2010 - 11:35 AMT
Փետրվարի 20-ին Հայաստանի Բասկետբոլի ֆեդերացիան նախագահ ընտրեց: Միակ թեկնածուն Ֆեդերացիայի գործող նախագահ <b>Հրաչյա Ռոստոմյանն</b> էր: Նա միաձայն վերընտրվել է 4 տարով: Ռոստոմյանը փետրվարի 18-ից կատարում է նաեւ Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները:
Իր ելույթում Ռոստոմյանը նշեց, որ 2006 թվականից հետո, երբ ինքը նախագահ դարձավ, Հայաստանի Բասկետբոլի ֆեդերացիան շատ աշխատանք է կատարել. «45 դպրոցներում 260 բասկետբոլային խմբեր են ձեւավորվել, որոնցում 4617 երեխաներ են խաղում,- ասաց Ռոստոմյանը,- 2007 թվականից մեր Ֆեդերացիան FIBA-Եվրոպայի եւ FIBA-աշխարհի անդամն է»:
Նախագահի խոսքով, 2010 թվականին Բասկետբոլի ֆեդերացիան բանակային մրցաշար եւ Հայաստանի պատանիների առաջնություն է կազմակերպելու: «Այս տարվա ամռանը Երեւանում տեղի կունենա C դիվիզիոնի Եվրոպայի առաջնությունը, ւե մենք պետք է այն ամենաբարձր մակարդակով անցկացնենք: Կփորձենք լուծել նաեւ Երեւանի մարզադահլիճների խնդիրները»,- ավելացրեց Ռոստոմյանը:

20 Февраль 2010 - 11:35 AMT
20 февраля Федерация баскетбола Армении избрала президента. Единственным кандидатом был действующий президент Федерации Грачья Ростомян. Он единогласно был переизбран на 4 года. Ростомян с 18 февраля так же исполняет обязанности генерального секретаря национального Олимпийского комитета Армении.
В своем выступлении Ростомян отметил, что после 2006 года, с тех пор, как он стал президентом, Федерация Армении сделала много работ: '' В 45 школах сформировались 260 баскетбольных групп, в которых играют 4617 детей,- сказал Ростомян,- с 2007 года наша Федерация является членом FIBA -Европы и FIBA- мира''.
По словам президента в 2010 году Федерация организует армейский турнир и чемпионат Армении среди юношей. ''Летом этого года в Ереване пройдет чемпионат Европы С дивизиона, и мы должны его провести на высшем уровне. Постараемся решить и задачи спортзалов Еревана'',- добавил Ростомян.