22 Փետրվար 2010 - 15:14 AMT
Ավարտվեց ազատ ոճի ըմբշամարտի «Թախթի գավաթ» մրցախաղը, որն անցկացվում էր փետրվարի 18-19-ին` Սահանում(Իրան): Մրցախաղի երկրորդ օրը հայ մարզիկներից Ռուսլան Բասիեւը (120 կգ) գրավեց արծաթե մեդալ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը հայտնել է, որ մեր մարզիկները շահել են 2 արծաթե եւ 2 բրոնզե մեդալ: «Կարծում եմ, որ մեդալներն ավելի շատ կարող էին լինել, սակայն ես գոհ եմ մեր մարզիկների ելույթներից», – ասել է Բաղդադյանը:
Հայաստանի հավաքականը մարտի 6-20-ը Վլադիկովկասում կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք` Օսիայի հավաքականի հետ միասին:
«Մարտի 28-ից մեր վերջին հավաքն է լինելու Երեւանում, որից հետո կմասնակցենք Եվրոպայի մրցախաղին», – ավելացրել է գլխավոր մարզիչը:

Завершился ''Кубок Тахти'' по вольной борьбе, который проходил 18-19 февраля в Исфагане (Иран). Во второй турнирный день из армянских борцов серебряную медаль завоевал Руслан Басиев (в/к 120).
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян, в общем итоге наши борцы завоевали 2 серебряные и 2 бронзовые медали. «Думаю, что медалей могло быть больше, но я доволен выступлением моих подопечных”,- сказал Багдадян.
Сборная Армении 6-20 марта проведет во Владикавказе учебно-тренировочный сбор совместно со сборной Осетии. “С 28 марта у нас последний сбор в Ереване, после которого и примем участие в чемпионате Европы”,- добавил главный тренер.