24 Փետրվար 2010 - 12:54 AMT
Ինչպես հաղորդում է armchess.am-ը, Իրանի Մաշհադ քաղաքում անցկացվող բաց առաջնությունում հայ գրոսմայստեր Լեւոն Բաբուջյանը 7 հնարավորից վաստակել է 5,5 միավոր եւ ընդամենը կես քայլով է ետ մնում վեց առաջատարներից: Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչները` գրոսմայստերներ Արա Մինասյանը, Գեւորգ Հարությունյանը, ինչպես նաեւ Սուրեն Պողոսյանը վաստակել են 5-ական միավոր: Մինչեւ մրցաշարի ավարտը մնում է երկու տուր:
Իսկ գրոսմայստեր Դավիթ Հարությունյանը (Վրաստան) Ֆրանսիայի Քափել լա Գրանդ քաղաքում անցկացված խոշոր բաց առաջնությունում 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր եւ 2-10-րդ տեղերը բաժանեց: Հարությունյանը միայն կես միավորով ետ մնաց հաղթողից` գրոսմայստեր Յարոսլավ Ժերեբուխից (Ուկրաինա): Մրցաշարին մասնակցում էին 652 շախմատիստներ:

24 Февраль 2010 - 12:54 AMT
Как сообщает armchess.am, на международном открытом шахматном турнире в иранском городе Мешхед армянский гроссмейстер Левон Бабуджян набрал 5,5 очков из 7 возможных и уступает лидерам всего 0,5 очка. Другие представители Армении Ара Минасян, Геворк Арутюнян и Сурен Погосян набрали 5 очков. До окончания турнира шахматистам осталось провести по 2 встречи.
На другом международном турнире, который прошел в Капелла ля Гранд (Франция) армянский гроссмейстер Давид Арутюнян (Грузия), из 9 возможных набрал 7 очков и поделил 2-10 места. В турнире принимали участие 652 шахматиста.