Փետրվարի 21-23-ը Երեւանի Օլիմպիական հերթափոխի պետական սպորտային քոլեջում կայացավ Հայաստանի ծանրամարտի առաջնությունը:
Վերջին օրը ելույթ ունեցան ծանրաքաշները: 94, 105 եւ +105 քաշային կարգերում Հայաստանի չեմպիոն դարձան համապատասխանաբար Լյովա Գաշարյանը, Արթուր Բաբայանը եւ Ռուբեն Ալեքսանյանը:
Հայաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց, որ ծանրամարտիկները սկսել են պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը: «Արդեն մարտի 1-ից հավաքականը ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնի Ծաղկաձորում, իսկ մարտի 15-ից` Մինսկում, որտեղ ապրիլի 2-ին մեկնարկում է Եվրոպայի առաջնությունը»,- ասաց Խաչատրյանը:

С 21 по 23 февраля в ереванском Государственном Спортивном колледже Олимпийского резерва прошел чемпионат Армении по тяжелой атлетике.
В последний день на старт вышли тяжеловесы. В весовых категориях 94, 105 и +105 чемпионами Армении стали соответственно Лева Гашарян, Артур Бабаян и Рубен Алексанян.
Президент Федерации Армении по тяжелой атлетике Самвел Хачатрян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что штангисты начали готовиться к чемпионату Европы. ''Уже с 1 марта сборная проведет учебно-тренировочные сборы в Цахкадзоре, а с 15 марта поедет в Минск, где 2 апреля стартует чемпионат Европы'',- сказал Хачатрян.