Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը եւ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը փետրվարի 26-ին հանդիպեցին լրագրողների հետ:
Հայաստանի հավաքականն արդեն պատրաստվում է Բելառուսի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպմանը, որը տեղի կունենա մարտի 3-ին Անթալիայում: Գլխավոր մարզիչը հրապարակեց հավաքականի կազմը, սակայն Ռուբեն Հայրապետյանն ասաց, որ կան որոշ ֆուտբոլիստներ, որոնց մասնակցությունը հարցականի տակ է:
«Դարպասապահ Գեւորգ Կասպարովը հաղորդեց, որ գլխացավեր ունի եւ չի կարողանա Երեւան ժամանել: Առայժմ պարզ չէ, թե արդյոք կժամանեն Արթուր Եդիգարյանն ու Ռոբերտ Արզումանյանը»,- ասաց Հայրապետյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով, ՀՖՖ-ն ոչ մի կերպ չի կարողանում կապ հաստատել Քարամյան եղբայրների հետ: «Ես ցանկանում եմ նշել, որ եթե նրանք շարունակեն իրենց այդպես դրսեւորել եւ հավաքներին չմասնակցեն, ապա այլեւս հավաքականի կազմում չեն լինի»,- ասաց Հայրապետյանը:
Հավաքականի կազմում ներկայացված չի նաեւ «Մետալուրգի» (Ուկրաինա) ֆուտբոլիստ Հենրիկ Մխիթարյանը: «Ես ինքս եմ նրանց թույլ տվել, քանի որ Ուկրաինայի Պրեմիեր Լիգայում նրա թիմին ծանր խաղ է սպասվում»,- ավելացրեց Հայրապետյանը:

26 Февраль 2010 - 12:40 AMT
Президент футбольной Федерации Армении Рубен Айрапетян и главный тренер сборной Армении Вардан Минасян 26 февраля встретились с журналистами.
Сборная Армении уже готовится к товарищескому матчу против сборной Беларуси, который состоится 3 марта в Анталье. Главный тренер назвал состав сборной, но Рубен Айрапетян сказал, что есть некоторые игроки, участие которых оказалось под вопросом.
''Вратарь Геворк Касапаров сообщил, что у него головные боли и он не сможет прибыть в Ереван. Пока не ясно, приедут ли Артур Едигарян и Роберт Арзуманян'' ,-сказал Айрапетян.
По словам президента, Федерация никак не может связаться с братьями Карамянами: ''Я хочу отметить, что если они продолжат вести себя так и не приедут на сборы, то больше не окажутся в составе сборной, – сказал Айрапетян''.
В составе сборной не представлен и игрок ''Металлурга'' (Украина) Генрих Мхитарян. ''Я сам отпустил Генриха, поскольку его команду в Премьер Лиге Украины ожидает тяжелая игра'',- добавил Айрапетян.