1 March 2010 - 16:57 AMT
Հայաստանի Հաշմանդամային հայկական ազգալին ֆեդերացիան մարտի 3-ին Ծաղկաձորում անցկացրել է լեռնադահուկային սպորտաձեւի ֆեդերացիայի առաջնություն սահմանափակ հնարավորությունների տեր անձանց միջեւ: «Հսկայական ոլորավայրէջք» (1200մ հեռավորություն) առաջնությանը մասնակցում էին 13 լեռնադահուկորդներ:
Վլադիմիր Գրիգորյանը դարձել է հաղթող թույլ տեսողություն ունեցող մասնակիցների շարքում, իսկ տեղաշարժման դժվարություններ ունեցող մասնակիցների շարքում հաղթող է դարձել Գեւորգ Շահվերդյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Վլադիմիր Գրիգորյանն ասել է, որ այդ սպորտաձեւով զբաղվում է ընդամենը 3 շաբաթ. «Չէի սպասում, որ ես կդառնամ հաղթող, քանի որ իմ բոլոր մրցակիցներն ուժեղ էին: Կարծում եմ, որ կշարունակեմ զբաղվել լեռնադահուկային սպորտով, հատկապես, որ արդեն արդյունք կա»,- ասել է Գրիգորյանը:
Իննամյա Ռոբերտ Հավհաննիսյանն առաջնության ամենակրտսեր մասնակիցն էր: Նա տեղաշարժման սահմանափակ հնարավորություններով լեռնադահուկորդների խմբում զբաղեցրել է երկրորդ տեղը: «Ես զբաղվում եմ նաեւ լողով, եւ սպորտն ինձ շատ է օգնում: Կփորձեմ հաջորդ տարի հաղթող դառնալ»,- ասել է Հովհաննիսյանը:

1 Март 2010 - 16:57 AMT
Национальная Федерация Армении Инвалидного спорта 3 марта в Цахкадзоре проводила чемпионат Федерации по горнолыжному спорту среди людей с органичными возможностями. В «гигантском слаломе» ( дистанция 1200м) на чемпионате принимали участие 13 горнолыжников.
Владимир Григорян стал победителем среди участников со слабым зрением, а победителем среди участников с ограниченной возможностью передвижения стал Геворк Шагвердян.
Корреспонденту PanARMENIAN.Net Владимир Григорян сказал, что занимается этим видом спорта всего лишь 3 недели: ''Не ожидал, что победителем буду я, поскольку все мои соперники были сильными. Думаю, что продолжу заниматься горнолыжным спортом, особенно, что уже есть результат'',- сказал Григорян.
А девятилетний Роберт Оганнесян был самым младшим участником чемпионата. Он в группе горнолыжников с ограниченной возможностью передвижения занял второе место. '' Я еще занимаюсь плаванием, и спорт мне очень помогает. Попытаюсь уже на следующий год стать победителем'',- сказал Оганнесян.