Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը մարտի 3-ին Անթալիայում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Բելառուսի հավաքականի հետ: Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի տվյալներով, արդեն մարտի 2-ից հայկական պատվիրակությունը մարզվում է Բելեկ քաղաքում: Ֆուտբոլիստներն արդեն մի քանի մարզում են անցկացրել: Մարզումներին մասնակցել են Հայաստանի հավաքականի 22 ֆուտբոլիստներ: Թիմին միացել է Ռոման Բերեզովսկին, հարձակվող Եղիա Յավրույանը, պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը: Հավաքականի հետ մարզվում են նաեւ Արման ու Արտավազդ Քարամյանները, որոնց մասնակցությունը հարցականի տակ էր:
Իսկ Բելառուսի հավաքականը թիմի նոր կապիտան է ընտրել, քանի որ դեռեւս փետրվարի սկզբին Ալեքսանդր Գլեբը գլխավոր մարզիչ Բերնդ Շտանգեին խնդրեց ազատել իրեն այդ պաշտոնից: Այդպիսով, թիմի կապիտան է ընտրվել Յուրի Ժեւնովը:
Ինչպես հաղորդում է cissoccer.com-ը, Բելառուսի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Բերնդ Շտանգեն ասել է, որ Հայաստանի հավաքականի հետ խաղը հեշտ չի լինելու: «Մեր ֆուտբոլիստներն այժմ օպտիմալ ֆիզիկական պատրաստվածություն ունեն: Որոշ առաջատար խաղացողներ վնասվածքների պատճառով ընդհանրապես դժվար թե դաշտ դուրս գան: Սակայն մենք պարտավոր ենք հաղթել այս հանդիպմանը: Ես հավատում եմ մեր թիմին»,- ասաց Շտանգեն:

Сборная Армении по футболу 3 марта проведет товарищеский матч со сборной Белоруссии в Анталье, на стадионе “Ататюрк”. По данным Федерации футбола Армении, уже со 2 марта армянская делегация тренируется в городе Белек. Футболисты уже провели несколько тренировок. На тренировках принимали участие 22 футболиста сборной Армении. К команде присоединились вратарь Роман Березовский, нападающий Егия Явруян, защитник Роберт Арзуманян. Со сборной тренируются Арман и Атравазд Карамяны, участие которых было под вопросом. А сборная Белорусси выбрала нового капитана команды, поскольку еще в начале февраля Александр Глеб попросил главного тренера Бернда Штанге освободить его от этой должности. Таким образом, капитанскую повязку получил Юрий Жевнов.
Как сообщает cissoccer.com, главный тренер сборной Беларуси Бернд Штанге сказал, что игра со сборной Армении не будет простой. “ Наши футболисты находятся сейчас в оптимальной физической форме. Некоторые ведущие игроки вообще вряд ли выйдут на поле из-за травм. Однако мы обязаны выиграть эту встречу. Я верю в нашу команду’’,- сказал Штанге.