5 Մարտ 2010 - 08:54 AMT
Վիկ Դարչինյան. Ռոդրիգո Գուերրերոյի հետ մարտը հեշտ չի լինելու, բայց ես պատրաստ եմ իմ գործը գերազանց կատարել
WBF/IBF վարկածներով առաջին գերթեթեւ քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը (33-2-1, 27 նոկաուտ) եւ մեքսիկացի բռնցքամարտիկ Ռոդրիգո Գուերրերոն (13-1-1, 9 նոկաուտ) մարտի 4-ին ԱՄՆ-ում մարտի 6-ին կայանալիք մենամարտից առաջ մամլո ասուլիս են տվել: Ինչպես հայտնում է boxingscene.com-ը, մարտը տեղի է ունենալու Ռանչո Միրաժում (Կալիֆորնիա):
«Ես ինձ իսկապես լավ եմ զգում եւ հաջող մարզումներ եմ անցկացրել: Կփորձեմ օգտագործել իմ բոլոր հնարավորությունները: Գուերրերոն լավ բռնցքամարտիկ է, կարծում եմ բռնցքամարտում նա ապագա ունի, բայց դա կլինի շաբաթ օրվա իմ հաղթանակից հետո: Մարտը հեշտ չի լինելու, բայց ես պատրաստ եմ իմ գործը գերազանց կատարել»,- ասել է Դարչինյանը:
Գուերրերոյի պարտության դեպքում Դարչինյանը հավանաբար ռեւանշ է անցկացնելու ֆիլիպինցի Նոնիտո Դոնեյրայի հետ:
Վախթանգ (Վիկ) Դարչինյան-ը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ է, որը հանդես է գալիս 2-րդ գերթեթեւ քաշային կարգում: Աշխարհի չեմպիոն է գերթեթեւ քաշային կարգում (IBF վարկածով, 2004-2007): Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում Դարչինյանն առաջին անգամ հանդես եկավ 2000-ին Ավստրալիայի դրոշի տակ: 2009-ից ներկայացնում է Հայաստանը: Անցկացրել է 36 մենամարտ` 34-ում հաղթել է (27 նոկաուտ), եւ պարտվել 2-ում:

Чемпион мира в первом легчайшем весе по версиям WBA/IBF армянский боксер Вик Дарчинян (33-2-1, 27 KO) и мексиканский боксер Родриго Гуeрреро (13-1-1, 9 KO) 4 марта в США провели финальную пресс-конференцию перед поединком 6 марта. Как сообщает boxingscene.com, бой состоится в Ранчо Мираже (Калифорния).
«Я действительно чувствую себя хорошо и провел удачные тренировки. Постараюсь использовать все свои возможности. Гуерреро – хороший боксер, думаю, в боксе у него есть будущее, но это будет после моей победы в субботу. Бой не будет легким, но я готов сделать мое дело отлично»,- сказал Дарчинян.
По словам Гуерреро, он не слабее Дарчиняна. «Дарчинян – очень сильный боксер, но я не собираюсь сдаваться. Гарантирую, что в течение 12 раундов не окажусь на полу и всем преподнесу большой сюрприз»,- сказал Гуерреро.
В случае своей победы в бою против Гуерреро, Дарчинян вероятнее проведет матч-реванш против филиппинца Нонито Донейра.
Вахтанг Дарчинян – боксер-профессионал, выступающий во 2 наилегчайшей весовой категории. Чемпион мира в наилегчайшей (версия IBF, 2004- 2007) весовой категории. В профессиональном боксе Дарчинян дебютировал в 2000году под флагом Австралии. С 2009 года представляет Армению. В профессиональном боксе Дарчинян провел 36 боев, и имеет 34 побед (27 нокаут) и 2 поражения.