18 Մարտ 2010 - 13:01 AMT
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդում Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականը չի մեկնի Բաքվում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը, քանի որ այն վարկանիշային չէ:
«ՀՀ ըմբշամարտի ազգային հավաքականը փետրվարին Երեւանում տեղի ունեցած աշխարհի գավաթի խաղարկությունում հաջող մասնակցությունից հետո նախապատրաստվում է այս տարի Մոսկվայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը, որը նաեւ վարկանիշային է: Օլիմպիական կոմիտեի ռազմավարության հիմքում ընկած է օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարերին հավուր պատշաճի մասնակցությունը, որը հնարավորություն է տալիս առավելագույն թվով մարզիկներով ներկայանալ առաջիկա օլիմպիական խաղերին»,- հաղորդում է Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականը կմասնակցի ապրիլի 23-ից մայիսի 1-ը Բաքվում կայանալիք աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Այն վարկանիշային է եւ մասնակիցները իրավունք կստանան հանդես գալու օգոստոսին Սինգապուրում անցկացվելիք պատանեկան առաջին օլիմպիական խաղերին:

Как передает пресс-служба Национального Олимпийского комитета РА PanARMENIAN.Net, сборная Армении по борьбе не примет участие на чемпионате Европы в Баку, поскольку он не рейтинговый.
”После удачного выступления на Кубке мира в Ереване, сборная Армении готовится к чемпионату мира, который состоится в Москве и будет рейтинговым. Стратегией Олимпийского комитета является достойное выступление в рейтинговых турнирах, которое позволит большему числу спортсменов выступить на Олимпийских играх”, – передает пресс служба Олимпийского комитета Армении.
По сообщению АНОК, юношеская сборная Армении по боксу, в Баку 23 апреля по 1 мая примет участие на чемпионате мира, поскольку он рейтинговый. Там будут разыграны путевки на сингапурские юношеские Олимпийские игры.