Մարտի 20-ին Դոնեցկի «Մետալուրգը», որի կազմում հանդես են գալիս Հայաստանի ազգային եւ երիտասարդական հավաքականների ֆուտբոլիստներ Հենրիխ Մխիթարյանը եւ Արտակ Դաշյանը, Ուկրաինայի գլխավոր լիգայում դեմ էր դուրս եկել երկրի չեմպիոն եւ ընթացիկ չեմպիոնատի առաջավոր Կիեւի «Դինամոյին»:
«Մետալուրգի» պաշտոնական կայքէջը հաղորդում է, որ խաղի 12-րդ րոպեին «Դինամոն» բացում է հաշիվը: Դոնեցկի ակումբին պարտությունից փրկում է Հենրիխ Մխիթարյանը, որը գնդակն ուղարկում է հակառակորդի դարպաս խաղի 81-րդ րոպեին: Խաղն ավարտվում է 1:1 հաշվով: Ուկրաինայի մրցախաղում «Մետալուրգը» 31 միավորով գրավում է 7-րդ տեղը:
Խաղից հետո «Մետալուրգի» գլխավոր մարզիչ Նիկոլայ Կոստովը նշել է, որ իր սաները լավ են խաղացել: «Խաղի արդյունքը մեզ համար հաջող է, եւ այն մեզ դրական լիցքեր կհաղորդի: Ջանալու ենք լավ արդյունքներ ցույցաբերել հաջորդ խաղում: Լավ կլիներ, որ հաղթեինք, սակայն կարող էինք նաեւ պարտվել», – ավելացրել է Կոստովը:
Իսկ «Դինամոյի» ուսուցիչ Վալերի Գազաեւն ասել է, որ իրենք միավորներ են կորցնում, որն անընդունելի է: «Ես տղաներից գոհ եմ: Այսօր մենք ոչ ոքի խաղացինք, ինչը մեզ համար վատ արդյունք է, սակայն առջեւում դեռեւս 10 խաղ կա, այնպես որ մենք ամեն ինչ կարող ենք շտկել», – ասել է Գազաեւը:

20 Март 2010 - 10:10 AMT
20 марта Донецкий ''Металлург'', где выступают футболисты национальной и молодежной сборной Армении Генрих Мхитарян и Артак Дашян, в Премьер – лиги Украины противостоял чемпиону страны и лидеру текущего чемпионата -''Динамо'' (Киев).
Как сообщает официальный сайт ''Металлурга'', уже в 12 минуте игры ''Динамо'' открыл счет. Спастись от поражения донецкому клубу помог Генрих Мхитарян, который отправил мячь в ворота соперника на 81 минуте . Матч закончился со счетом 1:1. На чемпионате Украины ''Металлург'' с 31 очками занимает 7 место.
После игры главный тренер ''Металлурга'' Николай Костов отметил, что его подопечные сыграли хорошо. '' Результат успешен для нас, и это добавит нам положительных эмоций, будем стараться показывать хорошие результаты в следующих матчах. Было бы хорошо, если бы мы выиграли, но ведь мы могли и проиграть'',- добавил Костов.
А наставник ''Динамо'' Валерий Газаев сказал, что они теряют очки на чемпионате и это недопустимо. '' В функциональном плане я доволен ребятами абсолютно. Сегодня мы сыграли вничью, и для нас это плохой результат. Но впереди еще 10 игр, так, что все еще можем поправить'',- отметил Газаев.