Հայաստանի հանդբոլի կանանց հավաքականը մարտի 18-21-ն Իսրայելում մասնակցել է «Չելենջ տրոֆի» միջազգային մրցաշարին, որին մասնակցել են նաեւ Իսրայելի, Կիպրոսի եւ Մալթայի հավաքականները:
2-րդ փուլում հայ հանդբոլիստուհիները 9:32 հաշվով զիջել են Իսրայելի հավաքականին: Ինչպես հայտնում է Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիան, Հայաստանի հավաքականի դարպասները պաշտպանել է 16-ամյա Նելլի Ֆիդանյանը, որը փոխարինել է վնասվածք ստացած Աստղիկ Գյուրջինյանին: Իսկ Կիպրոսի հավաքականը 2-րդ փուլում 29:10 հաշվով հաղթել է Մալթայի հավաքականին:
Վերջին փուլում Հայաստանի հավաքականը 21:12 հաշվով պարտության է մատնել Մալթայի հավաքականին եւ զբաղեցրել 3-րդ տեղը: Եզրափակչում հանդիպել են Իսրայելի եւ Կիպրոսի հավաքականները, հաղթել է Իսրայելի հավաքականը:
Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է, որ Արմինե Անտոնյանը 23 գնդակներով դարձել է մրցաշարի լավագույն ռմբարկուն եւ մտել մրցաշարի խորհրդանշական հավաքականի մեջ:

Сборная Армении по гандболу среди женщин 18-21 в Израиле приняла участие в международном турнире «Челендж трофи». В турнире также играли сборные Израиля, Кипра и Мальты.
Во 2 туре армянские гандболистки уступили сборной Израиля со счетом 9:32. Как передает официальный сайт Федерации гандбола Армении, ворота сборной Армении защищала 16-летняя Нелли Фиданян, которая заменила травмированную Астхик Гюрджинян. А сборная Кипра во 2 туре со счетом 29:10 победила сборную Мальты.
В последнем туре сборная Армении победила сборную Мальты со счетом 21:12 и заняла 3 место. В финале встретились сборные Израиля и Кипра, хозяева турнира победили со счетом 25:16.
В пресс-службе Федерации гандбола Армении корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что Армине Антонян стала лучшим бомбардиром турнира с 23 мячами и вошла в символическую сборную турнира.