22 Մարտ 2010 - 15:26 AMT
Մարտի 22-ին «Ուլիս» ակումբի ղեկավարությունն ակումբի գլխավոր մարզիչ Սեւադա Արզումանյանը եւ թիմի ավագ Եղիշե Մելիքյանը հանդիպել են լրագրողների հետ: «Ուլիսը» նոր նախագահ ունի` Արտակ Հարությունյանը:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ Սեւադա Արզումանյանը հայտնեց, որ 2010-ի սեզոնում «Ուլիսը» խաղալու է նոր կազմով: «Ակումբը ձեռք է բերել 11 նոր ֆուտբոլիստներ, իսկ 5-ը լքել են ակումբը: Մեր նպատակն է լավ հանդես գալ Հայաստանի առաջնությունում եւ գավաթում, եւ արժանի կերպով ներկայացնել մեր ֆուտբոլը Եվրոպայի լիգայում»,- ասել է Ուլիսի գլխավոր մարզիչը:
Արզումանյանը կարծում է, որ Հայաստանի առաջնությունում խաղալու են հավասար հնարավորություններով թիմեր, ինչն առաջնությանը հետաքրքրություն է հաղորդում: «5 թիմեր կարող են դառնալ 2010-ի Հայաստանի չեմպիոնները: Այս իրավիճակում գործելու է հաջողության եւ ֆիզիկական պատրաստվածության գործոնը: Չեմ ժխտի, որ «Ուլիսը» հաղթանակի հավակնորդնեից է, եւ մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի հասնենք մեր նպատակին»,- ասել է Սեւադա Արզումանյանը:

22 Март 2010 - 15:26 AMT
22 марта руководство клуба ''Улисс'', главный тренер клуба Севада Арзуманян и капитан команды Егише Меликян встретились с журналистами. У ''Улисса'' есть новый президент – Артак Арутюнян.
В ходе пресс-конференции Севада Арзуманян сообщил, что в сезоне 2010 ''Улисс'' сыграет в новом составе. '' Клуб приобрел 11 новых футболистов, а пятеро покинули клуб. У нас максимальная цель – хорошо выступить на чемпионате и Кубке Армении, и достойно представить наш футбол в Лиге Европы'',- сказал главный тренер ''Улисса''.
Арзуманян считает, что на чемпионате Армении сыграют команды с равными возможностями, что придаст чемпионату интригу и интерес. '' 5 команд могут стать чемпионами Армении 2010 года. В этой ситуации сыграет фактор везения и физической подготовки. Не буду отрицать, что ''Улисс''один из претендентов на победу, и мы должны сделать все, чтобы достичь этой цели'',- подчеркнул Севада Арзуманян.