26 Մարտ 2010 - 11:41 AMT
«Super Six Wolrd Boxing Classic» առաջնության մասնակից բռնցքամարտիկներ Կարլ Ֆրոչը (Անգլիա), Միկկել Կեսսլերը (Դանիա), Անդրե Ուորդը (ԱՄՆ) եւ Ալլան Գրինը (ԱՄՆ) իրենց կարծիքն են հայտնել Արթուր Աբրահամի (Գերմանիա) եւ Անդրե Դիրելլի (ԱՄՆ) միջեւ մենամարտի մասին: Մենամարտը կկայանա մարտի 27-ին Դեթրոյթում (ԱՄՆ):
Կարլ Ֆրոչը դժվարանում է հնչեցնել հաղթողի անունը, քանի որ մենամարտն ԱՄՆ-ում է լինելու. «Կամ Աբրահամը նոկաուտի կենթարկի Դիրելլին, կամ էլ ամերիկացին կհաղթի մրցավարների որոշմամբ»:
Միկկել Կեսսլեր. «Աբրահամը շատ վստահ է իր մարտավարության ու ոճի հարցում, այնպես որ դժվար թե մենք նրանից որեւէ նոր բան տեսնենք: Իսկ Դիրելլը, ընդհակառակը, նման է մի պատանու, որը կարող է փոխել իր մարտավարությունը` կախված այն բանից, թե ինչպես է ընթանում մենամարտը, եւ ով է նրա մրցակիցը»,- Կեսսլերի խոսքերն է փոխանցում box-club.ru-ն:
Անդրե Ուորդը նշել է, որ եթե Դիրելլը լավ պատրաստվածություն ունենա, ողջ մենամարտի ընթացքում լինի ուշադիր եւ կազմակերպված, ապա հաղթանակ կտանի: «Աբրահամից արժե վախենալ: Նա խորամանկ վետերան է եւ շատ ուժեղ է: Սակայն Դիրելլը հասկանում է, թե իր համար որքան կարեւոր է հաղթանակը: Մենամարտը կկայանա Դիրելլի տարածքում, ինչը նրան ոչ մեծ առավելություն կտա»,- ասել է ամերիկացին:
Ալան Գրինը գտնում է, որ եթե Դիրելլն ամբողջությամբ վերականգնվել է վնասվածքից հետո, որի պատճառով մենամարտը հետաձգվել էր, ապա կարող է հաղթանակ տանել. «Աբրահամը նրանից շատ ավելի ուժեղ է, բայց եթե Դիրելլը վերականգնվել է վնասվածքից հետո, նա պետք է հաղթանակի»:

26 Март 2010 - 11:41 AMT
Участники турнира «Super Six World Boxing Classic» Карл Фроч (Англия), Миккель Кесслер (Дания), Андре Уорд (США) и Аллан Грин (США) высказали свое мнение о поединке между Артуром Абрахамом (Германия) и Андре Дирреллом (США). Поединок состоится 27 марта в Детройте (США).
Карл Фроч затрудняется назвать победителя, поскольку бой будет в США: «Или Абрахам нокаутирует Диррелла, или американец победит судейским решением».
Миккель Кесслер: «Абрахам очень уверен в своей тактике и стиле, так что вряд ли мы увидим что-то новое от него. Диррелл же наоборот, он похож на парня, который может менять тактику в зависимости от того, как проходит бой, и кто его противник»,- передает слова Кесслера box-club.ru.
Андре Уорд отметил, что если Диррел будет в отличной форме, будет внимателен и дисциплинирован на протяжении всего боя, то одержит победу. «Абрахама стоит опасаться. Он хитрый ветеран и очень силён. Но Диррел понимает, насколько важна для него победа. Бой состоится на территории Диррела, что даст ему небольшое преимущество»,- сказал американец.
Алан Грин считает, что если Диррелл полностью оправился от травмы, из-за которой был отложен поединок, то может одержать победу: «Абрахам намного сильней его, но если Диррел восстановился после травмы, он должен перебоксировать его».