29 Մարտ 2010 - 09:39 AMT
Sony Ericsson Open-2010-ի չորրորդ շրջան դուրս գալու համար պայքարում Դավիթ Նակբանդյանը զիջել է Ռաֆայել Նադալին
Աշխարհի չորրորդ ռակետ Ռաֆայել Նադալը առանց դժվարության դուրս է եկել Մայամիում ընթացող Sony Ericsson Open-2010-ի չորրորդ շրջան: Նադալը հանդիպել է վերջերս ծանր վնասվածքից հետո մրցաշրջան
վերադարձած արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանի:
Առաջին սեթում առաջինը հաջողվեց բրեյքի հասնել իսպանացուն, սակայն, իր առավելությունը նա չկարողացավ պահպանել եւ գրեթե անմիջապես զիջեց հակառակորդին: Այնուհետեւ հավասար պայքար ընթացավ, որն ավարտվեց օրինաչափ թայ-բրեյքով, որտեղ ավելի ուժեղ էր Նալբանդյանը` 7:6, հաղորդում է gotennis.ru-ն:
Այնուհետեւ իսպանացուն այնուամենայնիվ հաջողվեց խլել նախաձեռնությունը եւ հաջորդ 2 սեթում նույն 6:2 հաշվով հաղթանակ տանել: Այդպիսով, Ռաֆայելին հաջողվեց հավասարեցնել Նալբանդյանի հետ իր անձնական հաշիվը` 2:2:
Հաղթանակից հետո Նադալն ասաց, որ խաղը ծանր էր: «Ես հիանալի գիտեի, թե որքան լավ կարող է խաղալ Նալբանդյանը: Ես գիտեի, որ դա հասարակ մենամարտ չի լինելու, միշտ մի փոք վախ կա, երբ դուրս ես գալիս կորտ նման տաղանդավոր մարզիկի դեմ, ինչպիսին է Դավիթը»,-ասել է նա:

Четвертая ракетка мира испанский теннисист Рафаэль Надаль не без труда вышел в четвертый круг турнира Sony Ericsson Open-2010 в Майами.28 марта Надаль встретился с недавно вернувшимся в тур после тяжелой травмы аргентинским теннисистом армянского происхождения Давидом Налбандяном (Аргентина).
В стартовом сете первым брейк удалось сделать испанцу, однако, своего преимущества он не удержал и почти сразу уступил свою подачу. Далее в сете шла равная борьба, которая завершилась закономерным тай-брейком, где сильнее оказался Налбандян – 7:6, передает gotennis.ru.
Затем по ходу поединка испанцу всё же удалось перехватить инициативу и последующие два сета с одинаковым счетом 6:2 остались за ним. Таким образом, Рафаэлю удалось сравнять счет личных встреч с Налбандяном – 2:2.
После победы Надаль сказал, что матч сложился тяжело. «Я прекрасно знал, насколько хорошо Налбандян подает, и как он может играть. Я знал, что это будет непростой поединок, всегда немного боишься, когда выходишь на корт против такого талантливого игрока, как Давид», – отметил он.