30 Ապրիլ 2010 - 10:14 AMT
Նադյա Ռաոիի (Գերմանիա) հանդեպ տարած հաղթանակից հետո հայ բռնցքամարտիկ Սյուզի Կենտիկյանը (Գերմանիա) պաշտպանել է WBA, WBO և WIBF վարկածներով տիտղոսները:
Կենտիկյանն ասել է, որ մենամարտը նայել է հեռուստացույցով և կարծում է, որ Ռաոին լավ է բռնցքամարտել: “Ռինգում ես չէի զգում նրա ճնշումը: Անցյալ տարի ես հաղթել եմ 4 մրցակցուհիների, որոնք աշխարհի չեմպիոններ էին: Սակայն, այս անգամ ես լավագույն մարզավիճակում չէի”,- ասել է հայ բռնցքամարտիկը:
Կենտիկյանի խոսքերով, նա հանդիպելու է Ռաոիի հետ ևս մեկ անգամ. “Նադյան խաղ-ռևանշ է ցանկանում, կարծում եմ, դա ուզում են նաև երկրպագուները: Բայց հիմա ես ցանկանում եմ միայն մարզվել և վերադառնալ իմ լավագույն մարզավիճակին: Ես գիտեմ, որ հաջորդ մենամարտում կազմ ու պատրաստ կլինեմ”,- ասել է Կենտիկյանը:

30 Апрель 2010 - 10:14 AMT
После победы над Надей Раои (Германия) армянская боксерша Сюзи Кентикян (Германия) защитила свои титулы WBA, WBO и WIBF.
Кентикян сказала, что поединок смотрела по телевизору и считает, что Раои боксировала очень хорошо. «На ринге я не чувствовала ее прессинг. В прошлом году я победила 4 соперниц, которые являлись чемпионками мира. Однако, на этот раз я была не в лучшей форме»,- сказала армянская боксерша.
По словам Кентикян, она встретится с Раои еще раз: «Надя хочет матч-реванш, думаю, этого хотят и болельщики. Но сейчас я хочу только тренироваться и вернуться к своей лучшей физической форме. Я знаю, что в следующем поединке буду наготове»,- отметила Кентикян.