4 May 2010 - 09:06 AMT
Մի քանի շաբաթ անորոշությունից հետո WBC և WBA վարկածներով աշխարհի չեմպիոն հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի և միջին թեթև քաշային կարգում WBA վարկածով ժամանակավոր չեմպիոն Նոնիտո Դոնեյրի (Ֆիլիպիններ) միջև խաղ-ռևանշ կազմակերպելու հարցը կարծես լուծվել է: Բանակցություններում հիմնական խոչընդոտը հետուստատեսային հեռարձակման իրավունքների հարցն էր:
Դոնեյրի փրոմոութեր Բոբ Արումի հայտարարությամբ այս հարցը լուծվելու է: Նա նաև հայտնել է, որ Դոնեյրը մայիսի 5-ին ժամանելու է Լոս Անջելես այդ մարտի պայմանագիրը ստորագրելու համար:
Ավելի վաղ Դարչինյանի փրոմոութեր Հարի Շոուն հայտարարել էր, որ խաղ-ռևանշը կարող է կայանալ օգոստոսի 21-ին:
Դարչինյանի և Դոնեյրի միջև առաջին հանդիպումը կայացել է 2007-ին և ավարտվել 5-րդ ռաունդում նոկաուտով Դոնեյրի հաղթանակով:

4 Май 2010 - 09:06 AMT
После нескольких недель неопределенности, похоже, вопрос об организации матча-реванша между чемпионом мира по версиям WBC и WBA, армянским боксером Виком Дарчиняном и временным чемпионом по версии WBA в среднем легком весе Нонито Донейром (Филиппины) приблизился к положительной развязке. Основным камнем преткновения на переговорах по организации являлся вопрос прав на телевизионные трансляции.
По заявлению промоутера Донейра Боба Арума данный вопрос будет решен. Боб Арум также сообщил, что Донейр прибывает 5 мая в Лос-Анджелес для окончательного подписания контракта на этот поединок.
Ранее промоутер Дарчиняна Гарри Шоу заявил, что матч-реванш может состояться 21 августа.
Первая встреча между Дарчиняном и Донейром состоялась в июле 2007 года и завершилась победой Донейра нокаутом в пятом раунде.