5 May 2010 - 09:21 AMT
Մայիսի 5-ին «Դինամո» մարզահամալիրում մեկնարկել է քիքբոքսինգի «Ոչինչ չի մոռացվել, ոչ ոք չի մոռացվել» մրցաշարը` նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմում (ՀՄՊ) հաղթանակի 65-րդ տարեդարձին: Մրցաշարը կազմակերպել են Հայաստանի Քիքբոքսինգի ֆեդերացիան և ՀՀ ՊՆ-ն: Մրցաշարի պատվավոր հյուրերը ՀՄՊ պատերազմի վետերաններ են Ապարանից, Արմավիրից, Էջմիածնից, Վարդենիսից և Երևանից: Վետերանները Քիքբոքսինգի ֆեդերացիայից և ՊՆ-ից դրամական պարգևներ են ստացել:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ողջունել է հյուրերին և մրցաշարի մասնակիցներին` մաղթելով հաջողություն: «Մրցաշարը տեղի է ունենում մեր մեծ հաղթանակների նախօրեին, և մենք այսօր շնորհակալություն ենք հայտնում վետերաններին նրանց քաջության համար»,- ասել է Օհանյանը:
Մրցաշարին մասնակցում են ավելի քան 400 մարզիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից, այդ թվում` զինծառայողներ հայոց բանակից:
Հայաստանի Քիքբոքսինգի ֆեդերացիայի նախագահ Գառնիկ Հայրապետյանը PanARMENAIn.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ մրցաշարի նպատակը մարզիկների մոտ ազգային ոգի և ռազմահայրենասիրական գաղափարներ քարոզելն է: «Հաղթանակի օրվան նվիրված նման մրցաշար մենք կազմակերպում ենք առաջին անգամ և հույս ունենք, որ այն ավանդական կդառնա: Մեր ֆեդերացիան ցանկանում է, որպեսզի հասարակության և բանակի միջև կապն ամուր լինի»,- ասել է Հայրապետյանը:
Մրցաշարի արդյունքներով ձևավորվելու է Հայաստանի հավաքականը, որը հունիսի 19-27-ը մասնակցելու է աշխարհի առաջնությանը: Իսկ սեպտեմբերին Գերմանիայում տեղի է ունենալու քիքբոքսինգի Եվրոպայի առաջնությունը:

5 Май 2010 - 09:21 AMT
5 мая в спортивном комплексе «Динамо» стартовал турнир по кик-боксингу «Ничто не забыто, никто не забыто», посвященный 65-ой годовщине победы в Великой Отечественной войне. Турнир организовали Федерация кик-боксинга Армении и Министерство обороны РА. Почетными гостями турнира стали ветераны ВОВ войны из Апарана, Армавира, Эчмиадзина, Вартениса и Еревана. Ветераны получили от Министерства обороны и Федерации кик-боксинга денежные награды.
Министр Обороны Сейран Оганян поприветствовал гостей и участников турнира, пожелав всем удачи. «Турнир проходит накануне годовщины наших великих побед, и мы сегодня выражаем благодарность ветеранам за их храбрость»,- сказал Оганян.
В турнире принимают участие более чем 400 спортсменов из всех регионов Армении, в том числе, и военнослужащие армянской армии.
Президент Федерации кик-боксинга Гарник Айрапетян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что цель турнира – пропагандировать национальный дух и военно-патриотические идеи у спортсменов. «Подобный турнир, посвященный Дню Победы, мы организовали впервые и надеемся, что он станет традиционным. Наша Федерация хочет, чтобы связь между обществом и армии была крепкой»,- подчеркнул Айрапетян.
По итогам турнира сформируется сборная Армении, которая 19-27 июня примет участие в чемпионате мира. А в сентябре в Германии пройдет чемпионат Европы по кик-боксингу.