6 Մայիս 2010 - 11:35 AMT
Երիտասարդ հայ ֆուտբոլիստ Վահագն Միլիտոսյանը ֆուտբոլի ֆրանսիական «Ստադե Լավալ» ակումբի հետ երկու տարվա պայմանագիր է ստորագրել: Ակումբը մասնակցում է Ֆրանսիայի երկրորդ լիգայի մրցումներին: Այս տարվա հունիսին
Միլիտոսյանն արդեն հանդես կգա նոր ակումբում:
Ներկայում կենտրոնական հարձակվողը խաղում է «Ռեն Բրիկինի» ակումբի կազմում, որը մրցում է մինչև 17 տարեկանների ազգային առաջնությունում, և արդեն խփել է 15 գոլ:
Միլիտոսյանը Ֆուտբոլ սկսել է խաղալ 9 տարեկանից` Ավեսակ քաղաքի ակումբում: Խաղացել է նաև «Բլան», «Ռեդոն» ակումբների կազմում, իսկ 2008-2009 թ. խաղաշրջանում մինչև 16 տարեկանների մրցումների ժամանակ հանդես է եկել «Լորեանա»-ի կազմում, որն ընդգրկված էր Ֆրանսիայի առաջին լիգայի մրցախաղերում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում Միլիտոսյանն ասել է, որ նա երազում է Հայաստանի հավաքականի կազմում խաղալ. «Ես հպարտ կլինեմ, որ Հայաստանի հավաքականի համազգեստը կրեմ,սակայն դեռևս որոշ չլուծված հարցեր կան», – ասել է ֆուտբոլիստը:
Երիտասարդ հարձակվողը ֆրանսիական հայտնի մի քանի ակումբներից, որոնք հանդես են գալիս Ֆրանսիայի առաջին լիգայում, իրենց կազմում խաղալու առաջարկ է ստացել: «Իմ խաղով հետաքրքրվում են «Ռեն», «Օսեր» ակումբները, սակայն ես ընտրել եմ «Ստադե Լավալը», քանի որ այս ակումբը երիտասարդական ֆուտբոլի լավ դպրոց է անցել, իսկ ես ուզում եմ ավելիին հասնել», – նշել է Միլիտոսյանը:

Юный армянский футболист Ваагн Милитосян (16 лет) подписал двухлетний контракт с французским футбольным клубом ''Стаде Лавалл'', который принимает участие на чемпионате второй лиги Франции. Уже в июне этого года Милитосян выступит в новом клубе.
Сейчас центральный нападающий играет в составе ''Рен Брикини'', который выступает в национальном первенстве до 17 лет. Он забил 15 голов. Футболом он начал заниматься с 9 лет в клубе города Авесак (Франция). Он также выступал в клубах ‘’Блан’’, ‘’Редон’’. В сезоне 2008 – 2009 гг. Милитосян выступал в составе ’’Лореана’’ до 16 лет. Этот футбольный клуб представляет первую лигу чемпионата Франции.
Милитосян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что он мечтает выступать также в составе сборной Армении: ''Был бы горд, носить форму сборной Армении, но пока что есть несколько нерешенных вопросов'',- сказал футболист.
Нападающий также получил предложения от известных французских клубов, которые выступают в первой Лиги Франции. ‘’Моими услугами были заинтересованы “Рен” и ‘’Осер’’, но я решил выбрать ''Стаде Лавалл'', поскольку в этом клубе очень сильная школа молодежного футбола, а я хочу достичь большего’’,- отметил Милитосян.