Մայիսի 10-ին Երևանում Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում կայացել է Հայաստանի գավաթի «Փյունիկ»- «Բանանց» հանդիպումը: Ինչպես 2009-ի եզրափակչում, հաղթանակ տարավ «Փյունիկը» (4:0):
Թեև «Բանանցը» խաղն ավելի ակտիվ սկսեց, արդեն 14-րդ րոպեին հաշիվը բացեց «Փյունիկը». գոլի հեղինակ դարձավ Դավիթ Մանոյանը: Առաջին խաղակեսում «Փյունիկի» ֆուտբոլիստները խփեցին ևս երկու գոլ: Աչքի ընկան Մարկոս Պիզելլին և Գևորգ Ղազարյանը:
Երկրորդ խաղակեսում «Փյունիկը» վաստակեց ևս մեկ գոլ, կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ Գևորգ Ղազարյանը: «Փյունիկը» երկրորդ տարին շարունակ դարձավ Հայաստանի գավաթակիր:
Խաղից հետո «Բանանցի» գլխավոր մարզիչ Ստևիցա Կուզմանոսկին շնորհավորեց «Փյունիկին» և ներողություն խնդրեց իր ակումբի երկրպագուներից: «Փյունիկը» շատ ուժեղ թիմ է, խաղում է լավ և արագ»,- ասել է Կուզմանոսկին:
Իսկ հաղթողների մարզիչ Վարդան Մինասյանը կարծում է, որ խաղը հեշտ չէր: «Չնայած նրան, որ մենք առաջատար էինք, մինչև խաղի վերջ շատ լարված էինք: Այսօր մեզ մոտ ամեն ինչ ստացվեց, և ես շնորհավորում են բոլոր ֆուտբոլիստներին և երկրպագուներին»,- ավելացրել է Մինասյանը:

10 мая на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване состоялся финал Кубка Армении “Пюник”- “Бананц”. Как и в финале 2009 года победу одержал “Пюник” со счетом 4:0.
Хотя ‘”Бананц” начал игру активнее, уже на 14 минуте счет открыл “Пюник”: автором гола стал Давид Маноян. В первом тайме футболисты “Пюника” забили еще 2 гола. Отличились Маркос Пизелли и Геворк Казарян.
Во втором тайме “Пюник” забил еще один гол, автором дубля стал Геворк Казарян. “Пюник” второй год подряд становится обладателем Кубка Армении.
После игры главный тренер “Бананца” Стевица Кузманоски поздравил футболистов “Пюника” и извинился перед болельщиками своего клуба. “Сегодня у нас ничего не получилось, защита была очень слабой, и мы провалили игру. “Пюник” очень сильная команда, играет очень хорошо и быстро”,- сказал Кузманоски.
А наставник победителей Вардан Минасян думает, что игра была нелегкой. “Несмотря на то, что мы вели в игре, до конца матча мы были очень напряженными. Сегодня у нас получилось все, и я поздравляю всех футболистов и болельщиков”,- добавил Минасян.