Մայիսի 20-ին Տալինում «Կադրիորգ» մարզադաշտում ֆուտբոլի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը 2011-ի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ խմբում հանդիպեց էստոնիայի հավաքականի հետ:
Խաղն ավարտվեց 2:3 հաշվով Հայաստանի հավաքականի հաղթանակով: Երկու գոլի հեղինակ դարձավ «Փյունիկի» հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը: Հայաստանի հավաքականի երրորդ գնդակը խփեց Դավիդ Մանոյանը: Հակառակորդի թիմում աչքի ընկան Կայմար Սաագը, որը հավասարեցրեց հաշիվը, իսկ երկրորդ գնդակը 81-րդ րոպեին խփեց Կեն Կալաստեն, սակայն հաղթեց Հայաստանի հավաքականը:
Այդ հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականը 2-րդ խմբում 10 միավորով բարձրացավ 3-րդ տեղը` առաջ անցնելով Էստոնիայի հավաքականից, որը 9 միավորով 4-րդ տեղում է: Խմբի առաջատարը 16 միավորով Շվեյցարիայի հավաքականն է:
Հաջորդ հանդիպումը Հայաստանի հավաքականն անցկացնելու է Երևանում օգոստոսի 11-ին Վրաստանի հավաքականի հետ, որն աղյուսակում 8 միավորով 5-րդ տեղում է:

21 Май 2010 - 07:23 AMT
20 мая в Таллине на стадионе «Кадриорг» молодежная сборная Армении по футболу во второй группе отборочного турнира чемпионата Европы 2011 года встретилась со сборной Эстонии.
Матч закончился победой армянской сборной со счетом 3:2. Автором дубля стал нападающий "Пюника" Геворг Казарян. Третий гол сборной Армении на счету у полузащитника ереванского клуба Давида Манояна. В составе хозяев отличились Каймар Сааг, сравнявший счет, а второй мяч на 81-й минуте забил Кен Калласте, но сборная Армении без труда удержала победный результат.
После этой победы сборная Армении во 2 группе поднялась на 3 место с 10 очками, опередив сборную Эстонии, которая с 9 очками на 4 месте. Лидер группы – сборная Швейцарии с 16 очками.
Следующий матч сборная Армении проведет 11 августа в Ереване против сборной Грузии, которая в таблице занимает 5 место с 8 очками.