25 Մայիս 2010 - 13:14 AMT
Հայաստանի հանդբոլի երիտասարդական հավաքականն Բելգրադում մասնակցել է մինիչև 18 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարին: 8-րդ խմբում, որտեղ հանդես են գալիս հայ հանդբոլիստները, ընդգրկված են նաև Սերբիայի, Բուլղարիայի ու Հունաստանի հավաքականները:
Բոլոր 3 խաղերում Հայաստանը զիջեց մրցակիցներին: Սերբիայի հավաքականի հետ խաղն ավարտվեց 52:9 հաշվով, իսկ Բուլղարիայի ու Հունաստանի հավաքականներին հայ հանդբոլիստները զիջեցին համապատասխանաբար 12:3 և 8:38 հաշվով:
Այդպիսով, ՀՀ հավաքականն առանց միավորի վերջին տեղն է զբաղցենում 8-րդ խմբում: Առաջին տեղում է Սերբիայի հավաքականը, որն էլ իրավունք ստացավ շարունակել պայքարը Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսի համար:

25 Май 2010 - 13:14 AMT
Молодежная сборная Армении по гандболу в Белграде (Сербия) приняла участие на отборочном турнире чемпионата Европы до 18 лет. В 8-й группе, где выступят армянские гандболисты, сыграли также сборные Сербии, Болгарии и Греции.
Во всех 3 матчах сборная Армении уступила соперникам. Матч против сборной Сербии закончился со счетом 52:9, сборным Болгарии и Греции армянские гандболисты уступили соответственно 12:39 и 8:38.
Таким образом, сборная Армении без очков заняла последнее место в 8-й группе. Первое место заняла сборная Сербии, которая и получила право продолжить борьбу за звание чемпиона Европы.