Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանն Էրիկ Բարսելոնայի հանդեպ տարած հաղթանակից հետո իր հաջորդ մենամարտն անցկացնելու է օգոստոսի 21-ին Ռաֆայել Մարկեսի (Մեքսիկա) հետ:
Դարչինյանի մարզիչ Վազգեն Բադալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Բարսելոնային հետ մենամարտը հեշտ չէր Դարչինյանի համար: «Վիկը կոտրել էր ձախ ձեռքի բութ մատը, բայց դրա մասին ոչինչ չէր ասել բժիշկներին, քանի որ ցանկանում էր ձեռք բերել IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը»,- ասել է Բադալյանը:
Մարզիչի խոսքերով, չնայած նրան, որ Դարչինյանը ելույթ էր ունենում նոր քաշային կարգում, բոլոր 12 ռաունդներում առավելություն ուներ և կարողացավ հաղթել: «Վախթանգը հիանալի բռնցքամարտիկ է և կարողացավ WBC և WBA վարկածներով գոտիներին ավելացնել IBO վարկածով գոտին: Նրա նպատակն է շատ տիտղոսներ նվաճել և դառնալ ռեկորդակիր»,- ասել է Բադալյանը:

27 Май 2010 - 10:17 AMT
Армянский боксер Вик Дарчинян после победы над Эриком Барселоной, свой следующий поединок проведет 21 августа против Рафаэля Маркеса (Мексика).
Тренер Дарчиняна Вазген Бадалян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что бой против Барселоны для Дарчиняна был нелегким. “У Вика был сломан большой палец левой руки, но он об этом ничего не сказал врачам, поскольку хотел провести поединок и прибрести пояс чемпиона мира по версии IBO”,- сказал Бадалян.
По словам тренера, несмотря Дарчинян выступил в новой весовой категории, но во всех 12 раундах имел преимущество и смог победить. “Вахтанг – великолепный боксер и смог к своим WBC и WBA поясам добавить и IBO. Его цель завоевать много титулов и стать рекордсменом”,- подчеркнул Бадалян.
До поединка против Маркеса Дарчинян прооперирует сломанный палец, и как уверяет Бадалян, доктора обещали, что армянский боксер сможет драться без трудностей.