29 Մայիս 2010 - 08:21 AMT
Մայիսի 31-ից հունիսի 2-ը Վրաստանի Ախմետա քաղաքում տեղի կունենա 2006թ. օլիմպիական չեմպիոն Զվիադ Զվիադաուրիի մարզիչ Գուգուրի Աբրամաշվիլիի անվան ձյուդոյի պատանեկան միջազգային մրցաշարը, որին կմասնակցեն նաև Երևանի Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապանեկան մարզադպրոցի սաներ Ալբերտ Բաղդասարյանը (38 կգ քաշային կարգ), Արսեն Գևորգյանը (42 կգ), Հարություն Դերմիշյանը (46 կգ), Սամվել Ղազարյանը (55 կգ), Վլադիմիր Առաքելյանը (60 կգ), Անդրանիկ Խաչատրյանը (60 կգ), Տիգրան Դանիելյանը (73 կգ):
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցից, թիմի ղեկավարն է մարզադպրոցի ավագ մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Դավիթ Խիթարյանը, ում կարծիքով, մրցաշարը հայ պատանի մարզիկների համար նախ և առաջ, կունենա միջազգային մրցումներին մասնակցելու և ավելի ուժեղ համարում ունեցող մրցակցի հետ պայքարելու և գոտեմարտելու հոգեբանական պատնեշը հաղթահարելու փորձ:

29 Май 2010 - 08:21 AMT
С 31 мая по 2 июня в грузинском городе Ахмета пройдет юношеский турнир по дзюдо, посвященный тренеру Олимпийского чемпиона Звиады Звиадурии – Гугурию Абрамашвили. В турнире примут участие и спортсмены юношеской Олимпийской спортшколы Еревана по самбо и дзюдо.
В Грузии выступят Альберт Багдасарян (в/к 38), Арсен Геворкян (в/к 42), Арутюн Дермишян (в/к 46), Самвел Казарян (в/к 55), Владимир Аракелян и Андраник Хачатрян (в/к 60) и Тигран Даниелян (в/к 73).
Армянскую делегацию возглавит заслуженный тренер РА Давид Хитарян. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации самбо.
По словам Хитаряна, турнир даст армянским спортсменам опыт участия в международных турнирах и борьбы с сильными соперниками.