Քութայիսում (Վրաստան) տեղի է ունեցել սուսերամարտի միջազգային մրցաշար: Մասնակցում էին մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից, Թուրքիայից և Ադրբեջանից:
Հայ սուսերամարտիկները հաջող են հանդես եկել և նվաճել են 7 մեդալ:
Տղամարդկանց շարքում «ճկասուսեր» ոճում առաջին և երկրորդ տեղերը զբաղեցրել են Արմենակ Գասպարյանը և Գևորգ Հարությունյանը: «Խոցասուսերում» հավասարը չուներ Սպարտակ Հարությունյանը, իսկ Ռոբերտ Խաչատրյանը զբաղեցրել է 2-րդ տեղը:
Կանանց թվում «ճկասուսեր» ոճում Սուսաննա Ղազարյանը դարձել է մրցաշարի հաղթող, իսկ Հասմիկ Աղաբաբյանը և Մանիկ Հակոբյանը զբաղեցրել են 3-րդ տեղը:
«Հունիսի 25-28-ը մեր հավաքականը Բաթումում մասնակցելու է միջազգային մրցաշարի, իսկ հուլիսի սկզբին ուսումնամարզական հավաք է անցկացնելու և պատրաստվելու է Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու Գերմանիայում հուլիսի 16-20-ը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արտաշես Մադոյանը:

31 Май 2010 - 13:21 AMT
В Кутаиси (Грузии) прошел международный турнир по фехтованию. Принимали участие спортсмены из Армении, Грузии, Турции и Азербайджана.
Армянские фехтовальщики выступили удачно. 7 из них завоевали медали.
Среди мужчин в виде “рапира” первые и вторые места заняли Арменак Гаспарян и Геворк Арутюнян. На “шпаге” не имел равных Спартак Арутюнян, а Роберт Хачатрян занял 2 место.
Среди женщин в виде “рапира” Сусанна Казарян стала победительницей турнира, а Асмик Агабабян и Маник Акопян заняли 3 место.
“25-28 июня наша сборная примет участие на международном турнире в Батуми, а в начале июля проведет учебно-тренировочный сбор и подготовится к чемпионату Европы, который пройдет в Германии 16-20 июля”,- сообщил генеральный секретарь Федерации фехтовании Армении Арташес Мадоян корреспонденту PanARMENIAN.Net.