Հունիսի 4-13-ը Մոսկվայում տեղի կունենա բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանը 10 բռնցքամարտիկի է հայտագրել մասնակցության համար` Հովհաննես Դանիելյանին (48կգ ք/կ), Դերենիկ Գիժլարյանին (51 կգ ք/կ), Կարեն Այլազյանին (54 կգ ք/կ), Ազատ Հովհաննիսյանին (57 կգ ք/կ), Արա Պուլուզյանին (60 կգ ք/կ), Վոլոդյա Հայրապետյանին (64 կգ ք/կ), Սամվել Մաթևոսյանին (69 կգ ք/կ), Անդրանիկ Հակոբյանին (75կգ ք/կ), Արթուր Խաչատրյանին (81 կգ ք/կ) և Ցոլակ Անանիկյանին (91 կգ ք/կ):
Հավաքականը Մոսկվա է մեկնել Կիևից, որտեղ «Կոնչա-Զասպա» օլիմպիական բազայում համատեղ ուսումնամարզական հավաք է անցկացրել Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի ու Հունգարիայի հավաքականների հետ: Ավելի վաղ ՀՀ հավաքականը մարզվում էր Արարատում և Ծաղկաձորում և մասնակցել է Բուլղարիայում, Չեխիայում ու Հայաստանում կայացած միջազգային մրցաշարերին:

4-13 июня в Москве пройдет чемпионат Европы по боксу. Главный тренер сборной Армении Рафаэль Меграбян на чемпионат заявил 10 боксеров: Оганнеса Даниеляна (в/к 48), Дереника Гижларяна (в/к 51), Карена Айлазяна (в/к 54), Азата Оганнисяна (в/к 57), Ара Пулузяна (в/к 60), Володю Айрапетяна (в/к 64), Самвела Матевосяна (в/к 69), Андраника Акопяна (в/к 75), Артура Хачатряна (в/к 81) и Цолака Ананикяна (в/к 91).
В Москву сборная отправилась из Киева, где на Олимпийской базе «Конча-Заспа» провела совместные учебно-тренировочные сборы со сборными России, Франции и Венгрии. Ранее сборная тренировалась в Арарате и Цахкадзоре и приняла участие в международных турнирах в Болгарии, Чехии и в Армении.