Կարլ Ֆրոչի փրոմոութեր Միք Հենեսին հայտարարել է, որ «Super Six»-ի 3-րդ փուլի մենամարտը Արթուր Աբրահամի (Գերմանիա) և Կարլ Ֆրոչի (Անգլիա) միջև տեղի կունենա Մոնրեալում (Կանադա) սեպտեմբերի 18-ին, հաղորդում է բրիտանական «The Guardian» թերթը:
Երկար ժամանակ բռնցքամարտիկների թիմերին չէր հաջողվում համաձայնության գալ մարտի անցկացման վայրի շուրջ: Ֆրոչը հրաժարվում էր մարտն անցկացնել Գերմանիայում, իսկ Աբրահամն իր հերթին չէր ցանկանում բռնցքամարտել Նոթինգհեմում (Անգլիա):
Ֆրոչի թիմը ցանկանում էր այդ մարտն անցկացնել ԱՄՆ-ում, սակայն Աբրահամի թիմը մերժել էր առաջարկը, քանի որ մենամարտը պետք է կայանա Եվրոպայում, Ֆրոչն էլ իր հերթին հրաժարվել էր մենամարտել Շվեյցարիայում:

Промоутер Карла Фроча Мик Хеннесси заявил, что поединок 3 круга “Super Six” между Артуром Абрахамом (Германия) и Карлом Фрочем (Англия) состоится в Монреале (Канада) 18 сентября, передает британская газета “The Guardian”.
Долгое время командам боксеров не удавалось достичь соглашения о месте проведения этого боя. Фроч отказался проводить бой в Германии, а Абрахам в свою очередь не хотел боксировать в Ноттингеме (Англия).
Команда Фроча хотела провести этот бой в США, однако промоутеры Абрахама отклонили это предложение, поскольку по контракту поединок должен состояться в Европе. А Фроч отказался от предложения боксировать в Швеции.