Հունիսի 8-ին Երևանում մեկնարկել է օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի անվան սպորտային մարմնամարզության գավաթը: Մրցաշարն ավանդական է և տեղի է ունենում 7-րդ անգամ: Մասնակցում են 43 մարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից և Իրանից:
Առաջին օրը մարզիկները հանդես եկան «բազմամարտում»: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին Վահան Ստեփանյանը, Հարություն Մերդինյանը և Արթուր Դավթյանը:
«Այսօրվա հաղթողները ելույթ կունենան մարմնամարզական տարբեր գործիքների վրա: Նրանց հետ կմրցեն նաև երկու մարզիկներ Վրաստանից և Իրանից»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Էլֆիկ Հովհաննիսյանը:
Ալբերտ Ազարյանը խոստովանեց, որ ուրախ է մարզիկների լավ ելույթների համար: «Մրցաշարը կազմակերպված է բարձր մակարդակով: Հուսով եմ, որ ապագայում մասնակցիների թիվը կավելանա: Ինձ դուր եկան Հայաստանի և Վրաստանի մարզիկները, որոնք հաջող ելույթ ունեցան»,- ասել է Ազարյանը:

9 Июнь 2010 - 09:52 AMT
8 июня в Ереване стартовал Кубок имени Олимпийского чемпиона Альберта Азаряна по спортивной гимнастике. Турнир традиционный и проходит уже в 7 раз. В нем принимают участие 43 гимнаста из Армении, Грузии и Ирана.
В первый турнирный день спортсмены выступили в виде “многоборье”. Призовые места заняли Ваан Степанян, Арутюн Мердинян и Артур Давтян.
“Сегодняшние победители так же выступят в финале соревнований на “разных инструментах”. Там сразятся также по два спортсмена из Грузии и Ирана”,- сообщил генеральный секретарь Федерации Армении по гимнастике Элфик Оганнесян корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Альберт Азарян признался, что рад хорошим выступлениям спортсменов. “Турнир организован на высшем уровне. Надеюсь, что в будущем число участников увеличиться. Мне понравились гимнасты из Армении и Грузии, которые выступили удачно”,- сказал Азарян.