9 Հունիս 2010 - 12:37 AMT
«A» խմբում հանդես կգան Հայաստանի, Անդորայի, Մոլդովայի ու Ջիբրալթարի հավաքականները, «B» խմբում հանդես կգան Ուելսը, Շոտլանդիան և Մալթան, 4-րդը խմբում ըստ վիճակահանության պետք է լիներ Ադրբեջանի թիմը, որը հրաժարվեց մասնակցությունից:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայում հայտնել են, որ հավաքականն արդեն իսկ նախապատրաստվում է առաջնությանը «Միկա» համալիրում: Հավաքականի հիմնական խաղացողները ներկայացնում են «Հատիս», «Գրանդ քենդի» և «Գյումրի» ակումբները:
Հավաքականի կազմում ընդգրկված են նաև Քրիստինե Քեփենակյանն ու Արփինե Ամիրխանյանն ԱՄՆ-ից և Հասմիկ Մամիկոնյանը Ռուսաստանից: Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես կգա նաև Ամանդա Ջեքսոնը (ԱՄՆ), որը հանդես էր գալիս նաև «Հատիսի» կազմում:

9 Июнь 2010 - 12:37 AMT
В группе «А» выступят сборные Армении, Андорры, Молдовы и Гибралтара, в группе «В» – Уэльса, Шотландии и Мальты, 4-ой сборной по жеребьевке стала сборная Азербайджана, которая отказалась от участия..
Корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили из пресс-службы Федерации баскетбола Армении, что сборная уже готовиться к чемпионату в спортивном комплексе “Мика”. В сборную войдут баскетболистки клубов “Атис”, “Гранд Кенди” и “Гюмри”.
В составе сборной также сыграют баскетболистки из США Кристине Кепенакян и Арпине Амирханян, из России – Асмик Мамиконян. За сборную Армении также будет выступать Аманда Джексон (США), которая выступала в составе “Атис”.