Հունիսի 11-ին Երևանում ավարտվեց սպորտային մարմնամարզության Օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի անվան Գավաթը: 7-րդ ավանդական առաջնությանը մասնակցում էին 43 մարմնամարզիկներ Հայաստանից, Վրաստանից և Իրանից:
Հայաստանի Մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Էլֆիկ Հովհաննիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է, որ ազատ վարժության մեջ հաղթող է դարձել Արթուր Դավթյանը: «Մարմնամարզական նժույգ» և «զուգափայտեր» վարժություններում հաղթել է Հարություն Մերդինյանը: «Օղակների» վրա իր հավասարը չուներ Վահագն Դավթյանը, իսկ «պտտաձողի» վրա` Վահագն Ստեփանյանը:
Հունիսի 12-ին Իրանի պատվիրակությունը Հայաստանի Մարմնամարզության ֆեդերացիային առաջարկեց համաձայնագիր ստորագրել Իրանում համատեղ ձմեռային հավաքներ անցկացնելու մասին: Բոլոր ծախսերը կհոգա իրանական կողմը: «Նրանք նաև ցանկանում են գեղարվեստական մարմնամարզության մարզիչների հրավիրել, ովքեր այնտեղ վարպետության դասեր կանցկացնեն»,- ասել է Հովհաննիսյանը:

12 Июнь 2010 - 12:53 AMT
11 июня в Ереване завершился Кубок имени Олимпийского чемпиона Альберта Азаряна по спортивной гимнастике. В 7 традиционном турнире приняли участие 43 гимнаста из Армении, Грузии и Ирана.
Корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации гимнастики Армении Эльфик Оганнисян сообщил, что победителем в вольном упражнении стал Артур Давтян. В упражнениях “гимнастический конь” и “ параллельные брусья” победил Арутюн Мердинян. На “кольцах” не имел равных Ваагн Давтян, а на “турнике”- Ваагн Степанян.
12 июня делегация Ирана и Федерации гимнастики Армении предложила подписать соглашение о совместных зимних сборах в Иране. Все расходы иранская сторона возьмет на себя. “ Также они хотят пригласить тренеров по художественной гимнастике, которые проведут там мастер-классы”,- сказал Оганнисян.