1994-1995թթ. ծնված պատանիների շարքում բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում կայացել են քառորդ եզրափակիչները: Առաջնությունն ընթանում է ուկրաինական Լվով քաղաքում:
Կիսաեզրափակչի ուղեգրեր են նվաճել ևս 3 հայ բռնցքամարտիկներ: Ավելի վաղ կիսաեզրափակիչ էր դուրս եկել Ռաֆայել Սիմոնյանը, որը հանդես է գալիս ծանր քաշային կարգում: Նրան են միացել Հենրիկ Մոկոյանը (46 ք/կ), Արթուր Ներսիսյանը (50 ք/կ) և Գոռ Երիցյանը (57 ք/կ): Բոլոր բռնցքամարտիկներն իրենց արդեն ապահովել են բրոնզե մեդալներով:
Հունիսի 25-ին բռնցքամարտիկները հանգստանում են, իսկ հունիսի 26-ին կկայանան կիսաեզրափակչի մենամարտերը, հաղորդում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:

25 Июнь 2010 - 07:30 AMT
На чемпионате Европы по боксу среди юношей, родившихся в 1994-1995 годы, состоялись четвертьфиналы. Чемпионат проходит в украинском городе Львов.
Путевки в полуфинал завоевали еще 3 армянских боксера. Ранее в полуфинал вышел Рафаэль Симонян, который выступает в тяжелой весовой категории. К нему присоединились и Генрик Мокоян (в/к 46), Артур Нерсисян (в/к 50) и Гор Ерицян (в/к 57). Все боксеры обеспечили себе минимум бронзовые медали.
25 июня боксеры отдыхают, а уже 26 июня состоятся полуфинальные поединки, передает официальный сайт Национального Олимпийского комитета РА.