Հուլիսի 16-19-ը Երևանում կանցկացվի Սամբոյի պատանեկան միջազգային մրցաշար, որը կրելու է ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս Նելսոն Ստեփանյանի անունը: Հուշամրցաշարը նվիրված է Երկրորդ աշխարհամարտում ֆաշիզմի դեմ տարած Մեծ հաղթանակի 65-րդ տարեդարձին և անցկացվելու է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի և Ռուսաստանի «Ռուսհամագործակցություն» դաշնային գործակալության ՀՀ ներկայացուցչության նախաձեռնությամբ:
Արդեն մրցաշարին մասնակցելու հայտեր են ներկայացրել ԼՂՀ-ն, Վրաստանը, Հունաստանը, ՌԴ Կրասնոդարի և Ստավրոպոլի երկրամասերը: Օրերս սպասվում են նաև Մոսկվայի, Սանկտ Պետերբուրգի, ՌԴ այլ երկրամասերի, ինչպես նաև` Ուկրաինայի և Բելոռուսի թիմերի մասնակցությունը հաստատող տեղեկություններ:
Հուշամրցաշարն անց է կացվելու ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հովանու ներքո, հաղորդում է Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

25 Июнь 2010 - 13:07 AMT
16 по 19 июля в Ереване пройдет международный юношеский турнир, который посвящен дважды герою СССР Нельсону Степаняну и 65-летию Великой Победы.
Как передали PanARMENIAN.Net из пресс-службы Федерации самбо Армении, заявки на участие в соревнованиях подали спортсмены из НКР, Грузии, Греции, Краснодарского и Ставропольского краев РФ.
Также ожидается, что в турнире примут участие самбисты из Украины, Белоруссии, Москвы и Санкт-Петербурга, а также из других регионов Российской Федерации.
Турнир проводится под патронажем Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в РА Вячеслава Коваленко и президента Национального Олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна.